Фракції "Голос" і "Євросолідарність" вимагають запросити в Раду Пристайка та Хомчака

Поділитися
Фракції "Голос" і "Євросолідарність" вимагають запросити в Раду Пристайка та Хомчака Разумков пообіцяв передати прохання про запрошення Пристайку та Хомчаку
Депутати зазначають, що глава МЗС і начальник Генштабу повинні озвучити позицію щодо ситуації на сході України.

У парламенті фракції партій "Голос" і "Європейська солідарність" вимагають запросити на пленарне засідання міністра закордонних справ Вадима Пристайка і начальника Генштабу Руслана Хомчака. Про це заявив лідер фракції "Голос" Сергій Рахманін із трибуни Ради.

"Позиція двох фракцій – "Європейська солідарність" і "Голос"... Ми вимагаємо сьогодні о 16 годині прийти до Верховної Ради міністру закордонних справ Пристайку та керівнику Генерального штабу Хомчаку з тим, щоб озвучити позицію відповідних органів влади щодо конкретних дій, які відбуваються на сході України", - сказав він.

Також Рахманін повідомив, що фракції "Голос", "Європейська солідарність" і "Батьківщина" узгодили спільну пропозицію до президента особисто донести депутатам і громадськості свої позиції щодо подальшої деокупації та реінтеграції ОРДЛО.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, у свою чергу, сказав, що у відомств є свої робочі плани, але пообіцяв передати прохання про запрошення. За його словами, звіт можливий після узгодження робочих планів парламенту та відповідних органів влади.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський сьогодні провів нараду із фракцією "Слуга народу". Перед нарадою він зустрівся з лідерами інших парламентських фракцій. Зустріч зі "Слугою народу" відбулася в закритому режимі, в залі Ради, де зазвичай проводять засідання погоджувальної ради. За словами присутніх депутатів, Зеленський пояснив фракції, що саме погодили в Мінську 1 жовтня.

Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил та засобів у районі Петрівського й Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроєкту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра". Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 2 жовтня в мережі опублікували листа з підписаною в Мінську "формулою Штайнмаєра".

Ще 12 вересня Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "нормадской четвірки". Реалізації "формули" вимагає РФ – у Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту.

Другий президент Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість у тому, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі у Нормандії затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.

Тим часом міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включно із окупованим Донбасом.

Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі