«ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР» ДОБРАВСЯ ДО ПАРЛАМЕНТУ

Поділитися
Президент України Леонід Кучма надіслав до Верховної Ради щорічне послання про внутрішню і зовні...

Президент України Леонід Кучма надіслав до Верховної Ради щорічне послання про внутрішню і зовнішню ситуацію в Україні 2001 року, а також послання глави держави про концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку країни на 2002—2011 роки «Європейський вибір».

У п’ятницю текст послань роздавали народним депутатам.

Послання «Європейський вибір» називає головним завданням на наступне десятиліття «остаточне облаштування» розбудови держави з метою створення «високорозвиненої, соціальної за своєю сутністю демократичної правової держави».

«Чітка і пріоритетна орієнтація України на інтеграцію в Європейський Союз, отримання статусу спочатку асоційованого, а згодом повноправного членства в ньому має розглядатися як основа стратегії економічного та соціального розвитку нашої країни на наступні десять років і більш віддалену перспективу», — йдеться в посланні Леоніда Кучми.

«Завдання полягає в тому, щоб остаточно облаштувати споруджену будівлю, по суті, нового суспільства — економічну, соціальну, політичну і гуманітарну сфери, подолати глибокі деформації, що виникли на стартовому етапі трансформаційного процесу», — мовиться у вступі до послання.

«Йдеться про практичну реалізацію завдань довгострокової стратегії, яка повинна забезпечити міцне підгрунтя України як високорозвиненої, соціальної, за своєю сутністю демократичної правової держави, її інтегрування у світовий економічний процес як країни з конкурентоспроможною економікою, здатною вирішувати найскладніші завдання свого розвитку. Наступне десятиліття має стати визначальним у вирішенні саме цих завдань, інакше Україна може переміститися на периферію світових процесів», — говорить Президент.

При цьому Л.Кучма зазначає, що наявний інструментарій економічної політики, що сформувався в попередній період, «не націлений на забезпечення якісних перетворень — інноваційного розвитку, відновлення структури виробництва, подолання глибокої диференціації доходів та ін.».

«У межах нинішньої моделі розвитку широкомасштабна модернізація національної економіки просто неможлива. Необхідні суттєві зміни в механізмах трансформаційних процесів, їх системне відновлення — осмислений перехід до інституційної моделі ринкових перетворень, поєднаних із елементами ефективного державного регулювання. На попередньому етапі реформ здійснювався демонтаж через механізми лібералізації державно-адміністративної системи управління. Нині ставиться нова мета — формування сильної держави, активізація її регулюючої функції й одночасно здійснення такої політики, яка б не лише зберегла, а й істотно підсилила ринковий вектор розвитку. Додала йому більшої орієнтованості на кінцевий результат», — наголошує в посланні Леонід Кучма.

Зазначаючи, що успіх реформ залежить від громадської підтримки, Президент каже, що «при визначенні нової стратегії необхідні максимальний політичний консенсус, суспільна консолідація і згода щодо основних цілей цієї стратегії та механізмів її реалізації, базових засад». «Це також дуже важливо з погляду зміцнення демократичних інститутів та послідовного розвитку громадянського суспільства», — зазначається в документі.

Послання Президента містить 12 розділів і 72 сторінки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі