Євродепутати домагаються прийняття жорсткої резолюції щодо України

Поділитися
Європарламент обговорює проект резолюції щодо України з поправками до нього. Раніше передбачалося, що цей документ, адресований не Україні, а інститутам ЄС, буде відносно нейтральним. Однак документи свідчать, що нова резолюція також може виявитися досить жорсткою.

У тексті резолюції буде згадано про судове рішення у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, хоча формулювання цього пункту поки не узгоджено. Європейська народна партія (ЄНП; партнер «Батьківщини» в Європарламенті) пропонує констатувати «акт помсти» нинішньої української влади стосовно Ю.Тимошенко. Але найбільшу важливість мають поправки, що стосуються термінів парафування, підписання і набуття чинності угоди про асоціацію, пише «Коммерсант-Украина».

У вихідній редакції резолюції, підготовленій поляком, членом групи Європейських консерваторів і реформаторів (ЄКР) Річардом Легутко, передбачається, що Європарламент рекомендує Єврокомісії, зовнішньополітичній службі та раді ЄС «досягти якнайшвидшого укладення угоди про асоціацію - не пізніше кінця 2011 року». Однак на сьогодні у низці політичних груп не згодні з даним формулюванням. В ЄП зареєстровано кілька пропозицій: видалити даний пункт або доповнити його жорсткими умовами.

Депутат ЄП Елмар Брок (група ЄНП, Німеччина) запропонував поправку, яка допускає завершення перемовин з Україною "тільки за умови, що вимоги резолюції від 27 жовтня буде виконано». У пропозиціях ЄНП підкреслюється, що до числа обов'язкових входить вимога про перегляд вироку Юлії Тимошенко. Ті самі умови висуваються до статей про необхідність підписання УА у першій половині 2012 року і про її передання на ратифікацію до кінця 2012 року.

Ініціативу ЄНП підтримують представники інших політичних груп. «Ймовірність прийняття такої поправки досить висока», - з жалем визнав співрозмовник видання в ЄП, що заперечує проти висунення додаткових умов парафування УА. Втім, у ЄП немає гарантованої більшості, що підтримує призупинення перемовин з Україною. Поляки, що входять до складу ЄНП, група ЄКР і соціал-демократи (СД), які співпрацюють з Партією регіонів, відстоюють продовження інтеграції Києва в ЄС, хоча і визнають наявність проблем з демократією в Україні.

Співрозмовники видання в ЄП відзначають, що текст поправки Елмара Брока може бути пом'якшено для досягнення консенсусу між фракціями - зараз перемовини про це ведуться. Втім, будь-яке формулювання, в якому залишиться вимога звільнити Ю.Тимошенко, схоже, призведе до провалу парафування договору - навіть партнери Партії регіонів у Брюсселі не вірять у можливість швидкого звільнення колишнього прем'єра. «Ми отримали достатньо чіткі сигнали про те, що статтю 365 не буде декриміналізовано, в усякому разі поки що. До того ж є й інші кримінальні справи щодо Тимошенко», - пояснив представник ЄП, який безпосередньо спілкується з українським керівництвом.

Поки незрозуміло, якими будуть подальші дії ЄС. У Брюсселі все ще сподіваються на звільнення екс-прем'єра та її допуск до участі у виборчій кампанії, пояснив високопоставлений співробітник зовнішньополітичної служби ЄС. Європейські дипломати припускають, що рішення про це буде прийнято українською владою вже у 2012 році, ближче до старту виборчої кампанії. Невідомо також, чи відбудеться в нинішньому році відкладений візит Віктора Януковича до Брюсселя. Саміт Україна-ЄС, призначений на 19 грудня, швидше за все не буде скасовано, «якщо знову не станеться чогось екстраординарного», відзначають співрозмовники видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі