Експерти впевнені, що Україні не припинить кидатися між Росією і Заходом

Поділитися
За прогнозами експертів, у найближчі два-три роки Україна буде не в змозі визначитися з єдиним напрямом у зовнішній політиці. На готовність українців до європейської інтеграції найбільше впливають регіональні відмінності між громадянами України.

У найближчі два-три роки Україна буде не в змозі визначитися з єдиним напрямом у зовнішній політиці. Про це свідчать дані опитування фахівців в галузі економіки, культури, науки, оприлюднені під час круглого столу в Інституті Горшеніна.

Експерти оцінили стан демократії в Україні та процес її інтеграції в Євросоюз. Згідно з опитуванням, 83% експертів відзначили, що в найближчі два-три роки Україна буде не в змозі визначитися з єдиним напрямом у зовнішній політиці. Лише 17% українських експертів вважають, що Україна зможе найближчим часом це зробити.

67% експертів вважають, що підвищити імідж Європейського Союзу серед громадян України допоможе введення безвізового режиму з ЄС. Серед подій, які найбільше впливатимуть на зростання іміджу ЄС серед українців, експерти називають підписання Угоди про асоціацію з ЄС (54%), введення Зони вільної торгівлі (50%), успіхи нових країн-членів ЄС (29%).

Тільки 17% експертів подією, яка підвищить імідж ЄС в Україні, вважають Євро-2012, і така ж кількість опитаних (17%) такою подією вважає реалізацію програми «Східне партнерство». На думку всього лише 4% українських експертів, підвищити імідж ЄС серед громадян України змогло головування Польщі в ЄС, а 17% опитаних обрали варіант відповіді «інше».

За даними опитування, 66% експертів вважають, що на готовність українців до європейської інтеграції найбільше впливають регіональні відмінності між громадянами України. Більше половини експертів (58%) вважають визначними ментальні відмінності між українцями, а кожен другий (50%) - культурні відмінності. 37% опитаних вважають, що впливають вікові, а по 33% - історичні та соціальні відмінності. Усього 8% експертів вважають суттєвими і важливими національні відмінності між українцями, а 4% - релігійні та професійні відмінності. Іншу відповідь на дане питання дали 8% громадян України.

За оцінками експертів, найбільш активно в євроінтеграційних процесах Україні допомагають: Польща, Швеція, Чехія, Великобританія, Німеччина.

При цьому 83% експертів вважають, що Україні найбільше потрібна підтримка Німеччини в процесі євроінтеграції, а також: Польщі - 58%, Франції - 54%, Великобританії - 50%, Швеції - 25%.

З 15 по 25 грудня 2011 Інститут Горшеніна (Київ, Україна) спільно з «Українським Журналом» (Прага, Чехія) та виданням «Nowa Europa Wschodnia» (Краків, Польща) методом індивідуального експертного опитування провів дослідження про стан демократії в Україні і процес її інтеграції в Євросоюз. Опитано 25 українських експертів, серед яких провідні українські науковці, фахівці в галузі економіки, культури, представники неурядових організацій. !zn

Читайте також:

МЗС України розцінив критику ЄС як готовність допомогти євроінтеграції


ЄС знову нагадав Україні, що Угода про асоціацію залежить від справи Тимошенко

Нємцов: Путін сприймає Україну як ворога

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі