Експерти радять розділити політиків і держслужбовців

Поділитися
В Україні сформувався попит на чітке розмежування політичних і адміністративних функцій у владних структурах...

В Україні сформувався попит на чітке розмежування політичних і адміністративних функцій у владних структурах. Так вважають експерти у сфері адміністративної реформи, спроби сформулювати й реалізувати яку тривають у країні вже 14 років.

«Поділ сфер рано чи пізно має статися на всіх рівнях», — наголосив під час круглого столу в редакції «ДТ» керівник Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«Має бути чітко позначено в законодавстві, хто політик, а хто — державний службовець. Так само, як і записано, хто й якими повноваженнями наділений, — пояснив він. — Тільки тоді жодній політичній команді вже не дозволять вимітати мітлою кваліфіковані кадри з міністерств і відомств».

Згоден з ним і начальник Головного управління державної служби України Тимофій Мотренко.

«Політики банально не хочуть ділитися повноваженнями. Уряди працюють тимчасово, що й підстьобує міністрів тримати все у своїх руках, — констатував він. — Проте, контролюючи все без винятку, не можна зробити більше, як не можна і зберегти систему, яка працювала до тебе і так само чітко має функціонувати після того, як ти залишиш посаду».

На думку Мотренка, поділ цих сфер необхідний для подальшої реформи системи державного управління. «Нам справді необхідно виділити адміністраторів-експертів, які залежатимуть не від політика, що будь-якої хвилини може звільнити, а від процедури», — сказав він.

«Інакше ніколи не народиться незалежний і фаховий дер­жавний чиновник, який не заглядатиме в рота своєму начальнику, а надасть йому правдиву та об’єктивну інформацію, — пояснив керівник держслужби. — Такий чиновник, який ніколи не поставить свій підпис на не продуманому і не обґрунтованому документі, що просто відповідає бажанню того чи іншого політика-популіста».

Аналогічної позиції дотримується і президент Національної академії державного управління при Президентові України Віра Нанівська: «Тільки державний службовець, який ознайомлений зі стратегією міністерства, береже інституціональну пам’ять, повинен могти прорахувати всі ризики і скоригувати дії тимчасового правителя, щоб він не зашкодив».

Докладніше читайте у статті Інни Ведерникової «Небезпечний діагноз, або Чому державна машина ледве дихає?» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі