Експерт вказує на абсурдність районних рад у Києві

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт вказує на абсурдність районних рад у Києві
Якщо в кожному з 10 районів Києва буде свій господар, не підпорядкований міському голові, оскільки обирається райрадою, то система управління в місті зруйнується.

Скільки не писало "Дзеркало тижня" про відсутність міських районних рад у Конституції України (їх неконституційність), в усіх чотирьох проєктах вони є. Лише в одному, В. Кличка, однозначно заявлено: вони "не є органами місцевого самоврядування". Однак чим же вони є - не сказано в жодному. У законодавчому опусі Ткаченка сотовариші на цю тему знаходимо цілий букет юридичних ляпів і відвертих дурниць. У ст.32 визначається: "Районна в місті Києві рада є представницьким органом територіальної громади району в місті Києві". Однак Конституція не містить жодного натяку на таку "громаду району". Чому? Тому що такої не існує в природі. Міська територіальна громада - єдина й неподільна, від того, що місто буде адміністративно поділене на райони, районна громада не з'явиться. Бо не може бути представницького органу того, що не існує. Однак далі - більше, в продовженні речення - мова про район: "який створюється та ліквідується рішенням Київської міської ради". Якщо бути послідовними, з цього випливає, що Київрада створює чи ліквідує й "громаду району"?

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Сергієнко, кандидат фізико-математичних наук, юрист, директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста". На його думку, на цьому квіточки не закінчуються: "Загальний склад районної в місті Києві ради становить двадцять депутатів". Чому не тридцять чи десять? У Києві райони різні, є більші за обласні центри, й усюди - 20? Однак і це - не все.

Стаття 33 встановлює: "Обсяг і межі повноважень районних у місті Києві рад визначається Київською міською радою відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". На перший погляд, усе логічно - для тих, хто не читав цього закону. А ось ті, хто читав, знають, що в цьому законі є лише виняткові повноваження місцевої ради, які ухвалюються винятково на сесіях ради й нікому делегуватися не можуть. Київрада може делегувати райрадам лише висмоктані з пальця питання типу "розміщення МАФів" та "майданчиків для паркування".

"Однак є загрози більшого масштабу. Якщо в кожному 10 районів Києва (а саме стільки записано в проєкті) буде свій господар, не підпорядкований міському голові, оскільки обирається райрадою, то система управління в місті зруйнується. Замість одного господаря - мера буде десять по районах плюс один на місто. А якщо вони від різних політичних сил, як при Л. Черновецькому, то буде управлінський хаос, - зазначає експерт. - Не кажемо вже про те, що законодавчих механізмів для формування бюджетів районів не існує, бо якщо не можна передати повноваження Київради, то не можна передати й кошти, - правова невизначеність. Якщо хтось при цьому говорить про наближення влади до людей, субсидіарність та децентралізацію, не слухайте їх, - вони не розуміють, що глаголять".

Детальніше про проблеми з розподілом влади в Києві читайте у статті Олександра Сергієнка "Налигач на столицю" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі