Джуліані цікавили Байден і втручання у вибори: Луценко розповів про три зустрічі з юристом Трампа

Поділитися
Джуліані цікавили Байден і втручання у вибори: Луценко розповів про три зустрічі з юристом Трампа Джуліані вийшов на Луценка через співробітника ГПУ
Перше пропозицію про зустріч з Джуліані Луценко отримав в кінці 2017 року.

Колишній генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що його спілкування з Рудольфом Джуліані, другом і юристом президента США Дональдом Трампа, тривало протягом трьох днів. Ініціатором зустрічі, за словами Луценка, виступив Джуліані. Його цікавили перспективи розслідування українськими правоохоронними органами втручання в американські вибори 2016 року і зловживань газодобувної компанії Burisma, членом ради директорів якої був Хантер Байден.

В інтерв'ю "Радіо НВ", опублікованому у вівторок, 8 жовтня, Луценко розповів, що пропозиція про зустріч з Джуліані йому передав один з працівників Генеральної прокуратури наприкінці 2017 року.

"Чому я погодився? Це було, з моєї точки зору, єдиним шляхом спробувати домогтися загального слідства над грошима організованого злочинного угрупування Януковича, величезна частина з яких, за нашими даними, знаходиться у США", - пояснив колишній керівник ГПУ.

За словами Луценка, він намагався з'ясувати у Джуліані, "в які двері можна стукати", щоб спільно з американським урядом заарештувати 7 млрд доларів – суму, на яку урядом Януковича були розміщені українські облігації зовнішньої позики з зобов'язанням по виплаті одному з хедж-фондів США

"Ми розмовляли три дні, десь по дві-три години щодня", - розповів ексгенпрокурор.

Серед іншого, Джуліані розпитував його про ймовірне втручання українських політиків і посадовців у вибори президента США 2016 року. Очевидно, йшлося про публікацію депутатом Сергієм Лещенком уривків з так званої "чорної бухгалтерії" "Партії регіонів", в якій фігурував Пол Манафорт – колишній голова виборчого штабу Трампа, котрий раніше працював на Віктора Януковича і "регіоналів".

За словами Луценка, він запевнив юриста Трампа в готовності ГПУ сприяти американському слідству, вказавши на неможливість розслідування цих фактів українськими правоохоронними органами самостійно.

"Мені здається, що ці діяння очевидні, але вони не підпадають під український Кримінальний кодекс. Якщо раптом вони підпадають під американський - починайте розслідування, і ми, згідно з міжнародними нормами, надамо вам або відповіді на ваші запити, або навіть можемо створити спільну слідчу групу", - переказав Луценко слова, сказані ним Джуліані.

Другий день зустрічі з ексмером Нью-Йорка, за словами Луценка, був присвячений справах щодо компанії Burisma Миколи Злочевського і зв'язках з нею Хантера і Джо Байденів.

"Компанія Burisma була власністю колишнього міністра уряду Януковича, який, ймовірно, примушував підлеглих видавати ліцензії у невстановлений законом спосіб для власної фірми... Членом правління цієї компанії став спочатку екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, а незабаром і син віце-президента Сполучених Штатів Америки Хантер Байден. Щомісяця вони... отримували досить значні кошти... Загальні виплати сина віце-президента Сполучених Штатів склали майже мільйон доларів", - нагадав Луценко.

На питання Джуліані про перспективи розслідування щодо Байденів Луценко, за його словами, дав аналогічну відповідь: розслідування дій ексвіцепрезидента США і його сина поза юрисдикцією українських правоохоронців. Але Україна готова співпрацювати зі США в межах процедур міжнародної правової допомоги. Почувши це, Джуліані, як стверджує Луценко, озвучив ідею про організацію його візиту до майбутнього міністра юстиції США.

Наприкінці вересня Луценко розповідав про зустрічі з Джуліані і теми, які під час них обговорювалися, в інтерв'ю BBC. Він також висловив готовність дати свідчення у Конгресі США в рамках процедури імпічменту.

Як повідомлялося, 26 вересня у США оприлюднили скаргу співробітника розвідки на дії Дональда Трампа під час розмови з Володимиром Зеленським. Інформатор підозрюєв Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера. А оточення Трампа намагалося заблокувати стенограму розмови, помістивши її до сховища інформації про таємні операції розвідки.

Також повідомляється, що адвокат Трампа Рудольф Джуліані в приватному порядку контактував з керівником Офісу президента Андрієм Богданом і тодішнім в.о. голови СБУ Іваном Бакановим, а також літав до Мадрида для зустрічі з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком.

25 вересня, в день зустрічі Володимира Зеленського з Дональдом Трампом у Нью-Йорку, Білий дім оприлюднив розшифровку їхньої липневої телефонної розмови.

Міністерство юстиції вивчило документ і не знайшло в словах Трампа ознак порушення федерального законодавства.

Однак це не переконало представників Демократичної партії в нижній палаті Конгресу в необхідності відмовитися від ідеї імпічменту. Про початок процедури спікерка Палати Представників Ненсі Пелосі повідомила 24 вересня.

3 жовтня конгресмени допитали Курта Волкера. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США по Україні протягом 10 годин в закритому режимі відповідав на їхні питання.

Детальніше про скандал, помилки Зеленського у спілкуванні з Трампом їх наслідки для України читайте в матеріалі Юлії Мостової "Між двома стільцями" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі