Джеймс Шерр: Європа не зможе забезпечити свою безпеку, не підтримавши Україну

Поділитися
Європа повинна визнати, що газові відносини в трикутнику Россия—Україна—Європа невіддільні від ...

Європа повинна визнати, що газові відносини в трикутнику Россия—Україна—Європа невіддільні від газових відносин між Росією і Україною, які є важливою невіддільною частиною європейської безпеки, переконаний керівник Програми з питань Росії та Євразії лондонського Королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр.

У статті для «Дзеркала тижня» він виділив ключові напрями, на яких, на його думку, повинна сьогодні концентруватися Європа.

Перш за все, наголосив Джеймс Шерр, необхідно переглянути основи європейської энергетичской політики щодо Росії.

При цьому, за його словами, Росія повинна отримати попередження про те, що поки Москва не ратифікує європейську Енергетичну хартію (яку вона підписала із застереженням, що хартія набуває чинності тільки з моменту її ратифікації), Європа блокуватиме будь-які кроки компаній, що перебувають під контролем російського уряду, спрямовані на подальше скуповування активів енергетичної інфраструктури Євросоюзу.

Далі експерт вважає необхідними розробку і затвердження тимчасової схеми розрахунків для покриття короткострокових боргів України перед «Газпромом», щоб знизити тиск на її економіку та інфраструктуру.

Розробку такого механізму, на думку британського експерта, необхідно пов’язати зі створенням спільної комісії Україна-ЄС, яка займеться питаннями контролю і реформування громіздкої й неефективної енергетичної системи України.

«а умови прийняття Україною узгоджених цілей і механізмів контролю за виконанням домовленостей необхідно надати Україні фінансові ресурси та експертну підтримку для здійснення контролю за цією системою та поступовим перетворенням її на прибуткову, енергозберігаючу та інвестиційно привабливу систем», — підкреслив Джеймс Шерр.

Він також вважає за необхідне для Європи прагнути до того, щоб довгострокові контракти на поставки енергоносіїв з Росії до України укладали на тих самих умовах, що й подібні контракти, які Росія укладає з країнами Євросоюзу, — тобто з урахуванням стабільної та прозорої формули формування цін і тарифів, механізмів перегляду ціни та процедур оскарження рішень і виконання контрактів.

«Сьогодні, коли Євросоюз в особі комісара з питань енергетики Андріса Пієбалгса підтвердив те, що не вдалося довести самій Україні, — а саме, що під час кризи «Нафтогаз» не вдавався до несанкціонованого відбору російського газу, логічність і необхідність практичної реалізації таких заходів стає ще більш очевидною», — підсумував Джеймс Шерр.

Докладніше читайте у статті Джеймса Шерра «Час розплати» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі