ДвоНЕДОвладдя

Поділитися
Конфлікт, що виник у Броварському районі після березневих виборів, із часом не лише не вщухнув, а й продовжує розвиватися...

Конфлікт, що виник у Броварському районі після березневих виборів, із часом не лише не вщухнув, а й продовжує розвиватися. На одній із резонансних прес-конференцій представники Броварської райради звинуватили керівників райдержадміністрації у грубому тиску на депутатів ради, прагненні змінити розстановку сил, будь-якими засобами змістити з посади законно обраного голову ради Олександра Гладишка. У свою чергу, на іншій прес-конференції інші депутати райради спростували звинувачення опонентів, заявивши, що після створення нової більшості та переобрання керівництва ситуація в раді поліпшилася. Протилежні думки було висловлено і щодо того, як звільняли з посади голову райради Олександра Гладишка. Одні говорили, що група, яка складалася з працівників РДА і депутатів, увірвавшись до кабінету голови райради, вимагала добровільно скласти з себе повноваження голови ради, віддати печатку і ключі від кабінету. Після відмови виконати ці вимоги було застосовано грубу фізичну силу — Олександра Гладишка побили і, закривавленого, «виволокли з кабінету». Інші свідчать: нічого такого не було, кілька депутатів справді зайшли до кабінету голови райради, щоб провести інвентаризацію, але той почав несамовито кричати й битися головою об робочий стіл. Те, що після таких відвідин кабінету його господар опинився у столичній лікарні, пояснюється просто. В інтерпретації опонентів Олександр Гладишко переплюнув унтер-офіцерську вдову. Вона, як відомо, сама себе відшмагала. А він примудрився сам собі завдати побоїв, що поклали його на лікарняне ліжко. На час відвідання Броварів кореспондентом «ДТ» О.Гладишко все ще перебував у лікарні.

Здавалося б, після резонансних подій, їх широкого розголосу, після серйозних звинувачень кожної зі сторін буде проведено розслідування. Та хоча з часу скандальних подій минув майже місяць, ясності немає. Як і офіційної оцінки того, що сталося. Зателефонувавши до прокуратури, кор. «ДТ» переконався, що кримінальної справи стосовно того, що сталося в кабінеті голови райради, не заведено. Тим часом події інтерпретують як кому заманеться.

Побувавши на місці, пересвідчилися, що ситуація не нормалізувалася. Впали в око дивні речі. Якщо в адмінбудівлі, де розташовані всі основні служби, була, загалом, звична робоча атмосфера, то на першому поверсі, де розміщений апарат райради, панувала тиша. Всі двері кабінетів, крім одного, були замкнені. Деякі, як з’ясувалося пізніше, зсередини. «Ми почуваємося, як під час воєнного стану, як в облозі», — пояснила одна зі співробітниць, які перебували на місці. Заходили ми і до кабінету голови райради, де відбулися сумнозвісні події, побачили ознаки ремонту приміщення. Бачили й робітника, який без особливого ентузіазму щодо дорученого (а ще більше — щодо коментарів стосовно останніх подій) мляво коло чогось порався. Показова деталь — ремонт приміщення розпочався відразу ж після того, як його господаря відвезли до лікарні. Якщо взяти до уваги заяви депутатів райради, котрі, за їхніми словами, бачили, як закривавленого Гладишка витягували з кабінету, то поспіх із ремонтом здається не випадковим. Кому було вигідно, щоб на місці події першими опинилися будівельники, після діяльності яких істину встановити ще важче? На питання, де знайти альтернативного голову райради, працівники апарату ради пояснили, що йому звичніше сидіти поверхом вище — у райадміністрації. І справді, з депутатом райради, членом Броварської районної організації НРУ, професійним юристом, колишнім співробітником правоохоронних органів різних рівнів і відомств, колишнім керівником апарату Броварської райдержадміністрації Юрієм Кушніренком познайомилися у зазначеному місці. Співрозмовник виявився небагатослівним. Один із висновків після нетривалого спілкування на території райдержадміністрації полягає в тому, що за колишнього голови райради впродовж кількох місяців роботи ради не було ухвалено жодного рішення щодо соціально-економічного розвитку району. Але загалом зрозумілого пояснення теперішньої ситуації так і не знайшлося.

Щодо судових рішень стосовно цього питання, тут теж не все однозначно. Кор. «ДТ» довелося бути присутнім на засіданні Броварського міськрайонного суду. У своїй резолюції щодо позову одного з депутатів райради суд скасував низку рішень позачергової сесії райради п’ятого скликання, проведеної з ініціативи 27 депутатів райради 18, 20, 25, 27 липня та 10 серпня, постановивши «визнати протиправними дії Броварської районної ради». Втім, судові розгляди стали вже звичними. Результат протиборства очевидний — нині, власне, є два претенденти на посаду голови райради, але де-факто немає жодного. Одного знімали рішенням позачергової сесії, чинність іншого припинялася рішенням суду. Діяльність розколотої ради паралізована, що, як видно, й потрібно одній із ворогуючих сторін.

Нагадаємо, що конфлікт виник після виборів до місцевих рад. Та обставина, що БЮТ став силою, яка претендує на керівництво радою, не збентежила нову коаліцію у складі інших політичних сил і «ряду окремих депутатів». Представники різних сторін зітнулися між собою. Постало питання про альтернативу голові райради Олександра Гладишка, обраного депутатом райради за списком БЮТ. Переворот районного масштабу ще більше загострив стосунки між керівниками райради і РДА. Взаємні звинувачення посипалися мов з рога достатку. Керівництво райадміністрації звинуватило райраду і її голову в бездіяльності й намаганні встромляти палиці в колеса успішному району. Олександр Гладишко був переконаний, що за гарними словами про процвітання району криється розпродаж землі і прагнув установити депутатський контроль над тим, що, власне, відбувається. Це нагадувало підготовку до того, щоб поставити питання недовіри керівнику РДА Миколі Діденку на сесії. Протистояння розгорнулося в судах, прокуратурі, в самій райраді. Дійшло до розколу депутатського корпусу, частина якого де-факто перейшла під управління чиновників РДА.

Показовими є обставини того, як організовувалася позачергова сесія, на якій відбулася зміна керівництва райрадою. Згідно з інформацією депутатів, які підтримують діяльність Олександра Гладишка, Юрій Кушніренко звернувся до місцевої газети з листом, написаним на бланку РДА, з проханням опублікувати оголошення про скликання позачергової сесії від імені депутатів райради, на порядку денному якої було питання про відкликання голови районної ради і про вибори нового голови. Проте в групи підтримки Гладишка є відомості про те, що частина депутатів не підтверджує, що вони вимагали провести позачергову сесію із зазначеним порядком денним. Проте сесія відбулася. Як з’ясувалося на судовому засіданні від 31 серпня, ця дія супроводжувалася багатьма порушеннями, які було зафіксовано в судовій постанові.

Боротьба, навіть протистояння у радах різних рівнів — річ звична. І для пошуку істини, викриття недоліків та зловживань навіть корисна. Броварське ноу-хау характерне тим, що ситуацію доведено до абсурду. Протиборчі групи, підбурювані чиновниками-депутатами, замість шукати компромісу, пішли на розрив, кожна вирішила діяти самостійно. Навіть сесії намагалися проводити окремо одна від одної. Однак такий підхід, прагнення ізолювати інакодумців від участі у вирішенні спільних справ заганяє ситуацію в глухий кут, із якого, власне, немає виходу. Двоє голів ради з приставкою НЕДО — вже забагато для одного району. Якщо протистояння триватиме в тому ж дусі, без дотримання елементарних вимог регламенту, то депутатський корпус може поділитися. І не тільки навпіл, як у Броварському районі, а й розколотися на три, чотири і більше частин. Ось тільки чи потрібна виборцям така рада?

Якщо свавілля не зустрічає своєчасного і жорсткого опору, насамперед із боку правоохоронних органів, воно незмінно переростає у неправові методи впливу на опонентів. У певному сенсі в Броварському районі сталося те, що, за логікою розвитку подій, мало статися. Звернення конфліктуючих сторін до президента, генерального прокурора, міністра МВС поки нічого не дали. Чи руки не доходять до окремо взятого району, чи «верхи» у своїй розширеній «різновекторності» ще не визначилися, як чинити, на чий бік стати...

Чого можна очікувати надалі? Поки що дії місцевого суду, який приймає «дивні рішення», не схвалюються виконавчою владою. А Олександрові Гладишку після виходу з лікарні саме час скликати сесію райради, щоб депутати дали належну оцінку того, що відбувається. Якщо, звісно, ці плани не будуть порушені подіями на кшталт тої, що поклала його на лікарняне ліжко.

Напевно, не випадково гострий конфлікт спалахнув саме тут. Як Бровари серед інших міст–супутників Києва посідають особливе місце, так і однойменний район є досить привабливим. Сільська місцевість, де на принадних для інвесторів землях вирощують сільгосппродукцію і де ще немає слідів перебування фірм і компаній, дорогих споруд і котеджів, лежить недалеко від столиці. Ці масиви землі, що дедалі більше зростають у ціні, встигли оцінити не лише місцеві підприємці, а й столичні бізнесмени й іноземці, котрі шукають вигідні місця для вкладання капіталів. Якщо останнім часом заговорили про те, що Київська область зі своїм потенціалом (насамперед земельним) може випередити столицю в залученні інвестицій, то маються на увазі можливості пристоличних регіонів, передусім — Броварського, у який уже нині залучено близько третини інвестицій, що надійшли в область. Тут працюють 18 підприємств з іноземними інвестиціями. І вони дуже сподіваються на свою «чергу» у вирішенні цього питання. Хто продає землю або здає її в тривалу оренду, той і контролює зростаючі фінансові потоки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі