До протестів готові 40% українців

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Готові особисто відстоювати свої права та інтереси шляхом участі в акціях протесту 40% українців, 52% - не готові, ще 8% - не змогли відповісти на запитання. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг».

Найвища готовність до протестів на Заході (51%), Півночі (45%) і в Центрі (43%) України. Значна частина людей готові вийти на акції протесту також і на Сході (36%), Донбасі (33%) та Півдні (29%). Серед виборців висока готовність до протестів серед прихильників «Свободи» і «Батьківщини», а також «Громадянської позиції» і «Фронту змін». Низька - Партії регіонів.

Найвища готовність до протестів спостерігається серед працюючих громадян, людей із середніми та вищими за середні доходами, а також високим рівнем освіти. Як правило, це люди широкого вікового спектру: відповіді розподілилися практично порівну між респондентами середнього, старшого і молодшого віку, за винятком пенсіонерів.

Соціальні теми здатні мобілізувати людей на акції протесту значно сильніше, аніж політичні чи ідеологічні.

Ключові теми, які можуть змусити громадян вийти на вулицю для участі в акціях протесту (мітингах, демонстраціях, пікетуваннях): зростання цін (38%), невиплата заробітної плати (32%), підвищення комунальних тарифів (29%) і масове скорочення робочих місць (26%).

Дещо менше можуть мобілізувати громадян на протести: підвищення пенсійного віку (18%), введення платної медицини (14%), збільшення витрат на утримання чиновників (13%).

Окрім того, це згортання демократії (9%), порушення політичних прав і свобод (8%), підвищення плати за навчання у вищих навчальних закладах (8%), неврахування національних інтересів у відносинах з Росією (7%), скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель (6%), політичні репресії проти опозиції (4%).

Водночас 34% опитаних у жодному разі не приймуть участь в акціях протесту. (Таким чином не всі з 52%, які в попередньому прямому питанні висловили неготовність особисто відстоювати свої права та інтереси шляхом участі в акціях протесту, такі категоричні. Частина з них все таки може поповнити ряди протестуючих у разі порушення їхніх, перш за все, соціальних прав).

Донбас залишається найбільш стриманим до протестів регіоном - майже половина опитаних при будь-яких діях влади не вийдуть на протести. Хоча й тут близько третини готові протестувати, особливо у випадку підвищення цін і комунальних тарифів, а також скорочення робочих місць і невиплати зарплати.

Половина опитаних з тих, які готові особисто відстоювати свої права та інтереси шляхом участі в акціях протесту, будуть брати участь у них, навіть у випадку, якщо влада заборонить протести через суд. Водночас 27% будуть брати участь в акціях протесту тільки після того, як влада їх офіційно дозволить.

Опитування проводилося 30 березня - 9 квітня 2011 року серед 2000 респондентів у віці від 18 років методом особистого інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження (з імовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі