До Ради по мажоритарці переобрався лише один з братів Дубневичів

Поділитися
До Ради по мажоритарці переобрався лише один з братів Дубневичів У Верховній Раді дев'ятого скликання буде на одного менше Дубневича
Богдан Дубневич привітав свою суперницю з "Голосу" Галину Васильченко з перемогою на виборах.

Члени парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Богдан і Ярослав Дубневичи знову спробували переобратися до Верховної Ради дев'ятого скликання в одномандатних округах у Львівській області. Проте вдалося це лише молодшому братові Ярославу. Богдан Дубневич вже визнав поразку і привітав переможницю виборів.

Згідно з офіційними даними ЦВК, за підсумками опрацювання всіх протоколів в окрузі №120, Ярослав Дубневич впевнено виграв вибори, заручившись підтримкою 43,52% виборців. На другому місці – кандидат від "Голосу" Тарас Єлейко із 18,6%.

В окрузі №118, де балотувався Дубневич-старший, опрацьовано 99,28% протоколів. З невеликим відривом лідирує кандидат від "Голосу" Галина Васильченко, у якої 31,51%. У Богдана Дубневича – 30,12%. Лідер "Голосу" Святослав Вакарчук закликав президента Володимира Зеленського захистити результат виборів від можливих фальсифікацій, однак Дубневич-старший сам визнав свою поразку і привітав суперницю з перемогою.

"Я не приховую того, що в більшості працював як господарник, тому що наведення порядку на окрузі вважав своїм пріоритетом. Сьогодні такий шанс випав мого конкуренту і мені б дуже хотілося, щоб всі розпочаті справи отримали завершення, особливо, щоб освіта, медицина, спорт, культура і дорожня інфраструктура і далі впевнено розвивалися", - написав політик на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 22 липня.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

Екзит-поли свідчать, що у парламент проходять п'ять партій. За даними Національного екзит-полу, "Слуга народу" отримала 44,2%. "Опозиційна платформа - За життя" - 11,4%, "Європейська солідарність" – 8,8%, "Батьківщина" – 7,5%, "Голос" – 6,5%.

Офіційні дані ЦВК підтверджують цей результат: за підсумками опрацювання понад 88% протоколів у "Слуги народу" 43,03%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 12,92%, у "Європейської Солідарності" - 8,22%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,97% голосів виборців.

При цьому висока ймовірність формування "Слугою народу" однопартійної більшості: її кандидати-мажоритарники лідирують у більшості одномандатних округів.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі