Ділянка на столичній Оболоні пішла за мільярд!

Поділитися
Однак вітання з приводу цієї вдалої угоди, схоже, слід приймати не місцевій владі — для неї такий а...

Однак вітання з приводу цієї вдалої угоди, схоже, слід приймати не місцевій владі — для неї такий аукціон лише вимушена необхідність, зумовлена напором громадської думки, — а відомому панові Бродському, автору тези, яка облетіла всю країну: «Припиніть дерибанити київську землю!». Почули-таки?..

Щодо суті угоди. Ділянку площею 113 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і об’єктів соціально-культурного призначення по вул. Озерній продано компанії ТОВ «Баскі плюс — 2004» за 999,763 млн. грн. за стартової ціни 869,359 млн. грн. За інформацією, що потрапила до ЗМІ, за інвестором стоїть співвласник швейцарської RosUkrEnergo Дмитро Фірташ, який вирішив диверсифікувати капіталовкладення і легально придбати землю в столиці.

Як передає агенція «Інтерфакс-Україна», у торгах також брала участь компанія «Інвестбудсервіс». Відповідно до умов аукціону, земельна ділянка має низку обмежень. Зокрема на ній розташовані прибережні захисні смуги і газопровід високого тиску. За словами представників мерії, до початку реалізації проекту компанії доведеться вкласти в неї близько 800 млн. дол. з урахуванням вартості земельної ділянки. Зауважимо, що вартість перенесення газопроводу може становити близько 100 млн. дол., ще близько 200 млн. дол. інвесторові доведеться вкласти в інженерну підготовку території і прокладання мереж.

Після реалізації проекту забудови проданої ділянки місту буде передано 20% побудованого житла, або близько 200 тис. кв. м.

Акт на право власності на ділянку переможець аукціону одержить після повної оплати її вартості, що, відповідно до умов аукціону, можна буде зробити протягом року.

Проте цей, без сумніву, знаковий для міського бюджету факт наштовхує на одну думку: а скільки таких мільярдів прогавила київська влада за останні кілька років — і за часів Омельченка, і за часів Черновецького, коли земля столиці стала «золотою»? І з огляду на це просте запитання і ту комедію, що її розігрує «більшість» на кожній сесії Київради, розподіляючи не менш дорогі ділянки по своїх кишенях без аукціону, потрібно визнати ось що. Цей мільярд — однозначна перемога опозиції, члени якої з різних причин — хто за велінням совісті, хто, зважаючи на ситуацію, — проте змусили міську владу реагувати на громадську думку. Адже будь-яке українське місто, а тим більше столиця країни, гідні того, щоб їхню землю цивілізовано купували за гроші, а не дерибанили «за так» під столами місцевих чиновників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі