Депутати сумніваються: збільшити кількість миротворців у Кот-д'Івуарі чи відкликати їх

Поділитися
© st.free-lance.ru
Комітет ВР з питань національної безпеки і оборони виніс на розгляд депутатів проект закону про продовження української миротворчої місії в Кот-д'Івуарі без рекомендацій Комітету.

Про це повідомляє сайт Верховної Ради.
При обговоренні законопроекту "Про схвалення рішення Президента України про направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі" позиції членів Комітету розділилися. Народні депутати звернули увагу на те, що, незважаючи на дану оптимістичну оцінку політичної ситуації у Кот-д'Івуарі обстановка в цілому у цій країні є непередбачуваною та складною, що може нести ризики та загрози життю військовослужбовців миротворчого контингенту.
Члени Комітету висловилися за необхідність посилити охорону українських миротворців у Кот-д'Івуарі, що наразі здійснюється контингентом збройних сил Пакистану. З цією метою запропоновано розглянути можливість її забезпечення власними силами шляхом збільшення кількості українських військовослужбовців.
Відзначимо, що Законопроект № 8499, поданий Президентом України і визначений ним як невідкладний для позачергового розгляду, доповів на засіданні Комітету міністр оборони Михайло Єжель.
Єжель зазначив, що метою представленого проекту є схвалення Указу Президента України про продовження терміну перебування в Кот-д'Івуарі української авіаційної групи для надання підтримки Операції ООН у Кот-д'Івуарі на період до 30 вересня 2011 року зі збільшенням загальної чисельності до 70 осіб зі складу миротворчого контингенту України в Ліберії.
Проте в ході обговорення експерти Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України звернули увагу, що Верховна Рада має правові підстави продовжити термін перебування миротворчого контингенту в Кот-д'Івуарі до 30 червня 2011 згідно з пунктом 3 резолюції Ради Безпеки ООН від 13.05.2011 № 1981, а не до 30 вересня 2011, як пропонується проектом закону.
Міністр оборони нагадав, що визначений Законом України від 4 лютого 2011р. № 3001-VI термін тимчасової передислокації українського авіаційного підрозділу в Кот-д'Івуарі закінчився 4 травня 2011 року.
За його словами, з огляду на критичну важливість подальшого залучення військових авіаційних можливостей України в наданні підтримки Операції ООН в цій африканській державі, Секретаріат ООН звернувся з проханням продовжити термін тимчасової передислокації українського миротворчого контингенту зі складу Місії ООН у Ліберії на територію Кот-д'Івуару.
М.Єжель повідомив, що основні завдання миротворчого контингенту України на території Кот-д'Івуару не виходитимуть за рамки завдань, визначених при направленні авіаційного підрозділу до МООНЛ, а саме: здійснення повітряної розвідки та спостереження, проведення заходів стримування, перевезення персоналу місії, повітряна підтримка військ ООН, патрулювання та медична евакуація, а також захист цивільного населення, що знаходиться під безпосередньою загрозою фізичного насильства.

За словами Міністра оборони, реальних загроз українському миротворчому контингенту немає і він може продовжувати виконувати свою місію.

Народні депутати також заслухали представників Головного управління розвідки Міністерства оборони України та Служби зовнішньої розвідки України, які дали оптимістичну оцінку політичної ситуації у Кот-д'Івуарі.

Як повідомляло ZN.UA, український миротворчий контингент перебуває в Кот-д'Івуарі з 4 травня незаконно.

Міністр оборони України Михайло Єжель ще 7 квітня повідомив, що українські вертолітники будуть знаходитися в Кот-д'Івуарі до 30 червня.
Раніше для надання авіаційної підтримки операції ООН в республіці Кот-д'Івуар відбулася передислокація додаткової групи авіаційної підтримки в складі двох вертольотів Мі-24і 30 військовослужбовців зі складу 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України сил Місії ООН у Ліберії.
4 лютого 2011 Верховна Рада прийняла закон про схвалення рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), введеного в дію указом президента України Януковича, про направлення українського миротворчого контингенту в Кот-д `Івуар. Цим законом чисельність української миротворчої місії в Кот-д'Івуарі збільшена до 60 осіб, термін її перебування там обмежений трьома місяцями.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі