Депутати відмовились розглядати законопроєкти про реальне скасування недоторканності – ЦПК

Поділитися
Депутати відмовились розглядати законопроєкти про реальне скасування недоторканності – ЦПК "Слуги народу" не поспішають розставитися з депутатським імунітетом по-справжньому
Розгляд законодавчих ініціатив Янченко й Устінової відклали на невизначений термін.

Комітет з питань правоохоронної діяльності не підтримав жоден із двох законопроєктів, що спрощують притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності після скасування депутатської недоторканності. На засіданні комітету в середу, 30 жовтня, розглядалися законопроєкти про внесення відповідних змін до Кримінально-процесуального кодексу авторства Галини Янченко зі "Слуги народу" (№2237) й Олександри Устінової з "Голосу" (№2237-1), повідомляє "Центр протидії корупції".

"Між депутатами профільного комітету йшла дискусія про те, якими мають бути особливості розслідувань щодо депутатів. Проте депутат від "Слуги народу" і водночас голова комітету Денис Монастирський поставив на голосування пропозицію відкласти розгляд двох законопроектів, що члени комітету підтримали", - йдеться в повідомленні.

У ЦПК нагадали, що депутати підтримали внесення змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року. Однак норми КПК і закону про статус народного депутата, які забороняють притягати парламентаріїв до кримінальної відповідальності та здійснювати щодо них негласні слідчі дії без попередньої згоди Верховної Ради ніхто не скасовував.

У ЦПК уточнили, що законопроект Янченко передбачає виключне право генпрокурора ініціювати розслідування щодо народного депутата. Згідно з пропозиціями Устінової, генпрокурор не повинен бути ключовою процесуальною особою, від якого залежить початок слідчих дій.

10 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні президентський законопроект №1009 про внесення змін до кримінально-процесуального законодавства. За скасування "правок Лозового" і надання НАБУ і ДБР права на самостійну "прослушку" проголосували 297 депутатів.

Законопроект також передбачав скасування норми про заборону обшуків і "прослушки" народних депутатів без згоди Верховної Ради. 4 жовтня Рада підтримала законопроект у другому читанні, але вже без цієї норми.

У вересні Верховна Рада ухвалила внесення змін до Конституції про скасування депутатської недоторканності з 1 січня 2020 року, а президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі