ЦВК закликала Раду терміново визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться

Поділитися
ЦВК закликала Раду терміново визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться ЦВК просить Раду швидше визначити райони Донбасу, де місцеві вибори не відбудуться
Це створює ризик організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях.

Центральна виборча комісія просить Верховну Раду України терміново визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць в Донецькій і Луганській областях, в яких не будуть проводитися чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК.

Таку терміновість у ЦВК пояснюють тим, що виборчий процес починається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів, тобто 5 вересня 2015 року. І якщо найближчим часом не визначити список, де вибори не відбудуться, томк створюється ризик організації підготовки і проведення місцевих виборів на цих територіях.

"Невизначення найближчим часом Верховною Радою України переліку адміністративно-територіальних одиниць на території Донецької і Луганської областей, в яких чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року не проводяться, створює ризик для належного і своєчасного здійснення передбачених законом процедур щодо організації підготовки і проведення місцевих виборів на відповідних територіях".

Закон про місцеві вибори, прийнятий 14 липня, передбачає проведення місцевих виборів 25 жовтня на всій території України, крім Донбасу і Криму.

Як писав у своїй статті для ZN.UA Чим злякала держава потенційних фальсифікаторів місцевих виборів?, аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев, новий закон про місцеві вибори, який не пройшов належного професійного аналізу і повноцінної дискусії у парламенті, загострює ризики маніпуляцій в локальних кампаній. На його думку, кулуарність підготовки та прийняття закону не дозволила експертам і депутатам повноцінно перевірити виборчі процедури на чутливість до фальсифікацій. Але запропонована для місцевих виборів в Україні виборча система, враховуючи досвід практичного застосування аналогічної в окремих регіонах Російської Федерації, не налаштовує на оптимістичні прогнози.

"У Росії використання системи, подібної до української, не тільки не призвело до зменшення корумпованості виборчого процесу, але і стало причиною масових взаємних фальсифікацій між кандидатами, висунутими однією партією в різних територіальних округах", - зазначив Клюжев.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі