ЧЕРНОМИРДІН УПОВНОВАЖЕНИЙ УТОЧНИТИ

Поділитися
Якщо хто чогось стосовно ЄЕП ще не зрозумів, так позавчора російське посольство в своєму прес-релізі все грунтовно розтлумачило й докладно розписало цілі та план створення Єдиного економічного простору...

Якщо хто чогось стосовно ЄЕП ще не зрозумів, так позавчора російське посольство в своєму прес-релізі все грунтовно розтлумачило й докладно розписало цілі та план створення Єдиного економічного простору.

«Підписані в Ялті документи по ЄЕП не мають політичного підгрунтя й носять винятково економічний характер», — запевняє відомство Віктора Черномирдіна.

«Формування ЄЕП не суперечить європейському вектору зовнішньої політики України, інших держав–учасників «четвірки», знаходиться в руслі процесу загальноєвропейського інтеграційного будівництва, який розгортається нині», — вважають у посольстві.

Більше того, «ефективна інтеграція чотирьох країн додасть новий імпульс розвитку й поглибленню їхнього рівноправного та взаємовигідного діалогу з ЄС».

«Водночас створення ЄЕП кореспондується і з розпочатими в рамках діалогу Росія—ЄС і Україна—ЄС спільними з Євросоюзом зусиллями з формування спільного європейського економічного простору (СЄЕП). І в цьому сенсі єдиний економічний простір стане важливим кроком на шляху втілення ідеї СЄЕП у життя», — роз’ясняють росіяни.

У прес-релізі також ідеться про поступове збільшення ролі наднаціонального органу ЄЕП.

«Заклавши в основу системи органів ЄЕП поєднання міждержавних і наднаціональних елементів із поступовим підвищенням значимості останнього, країни-засновники наслідували приклад апробованої загальноєвропейської практики». Правда, цей наднаціональний орган ЄЕП, попри всю його «євроінтеграційну» сутність, буде аж ніяк не Європейською Комісією.

Ухвалення рішень у керівному органі ЄЕП — Раді Глав Держав здійснюється на основі консенсусу. Єдиний регулюючий орган, де використовуватиметься принцип зваженого голосування з урахуванням економічного потенціалу сторін, планується створити відповідно до просування шляхом поглиблення інтеграційної взаємодії», — пише посольство.

При цьому підкреслюється: «твердження про обмеження суверенітету партнерів по «четвірці» й тим паче про спроби Росії «відновити Радянський Союз» не мають під собою ніяких підстав».

Посольство зазначає, що ЄЕП формуватиметься поетапно. А тепер — увага.

Передбачається, що на першому етапі забезпечується створення режиму вільної торгівлі стосовно імпорту товарів, які походять із держав–учасниць ЄЕП, за якими буде узгоджено ставки митного тарифу, формуються передумови митної союзу й єдиного конкурентного середовища.

На другому — створюється митний союз із спільним митним тарифом, завершується формування зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень, проводиться єдина конкурентна політика. Зрозуміло? Хочете ЗВТ без вилучень і обмежень? Тоді ласкаво просимо в митний союз. Але тоді навіть про зону вільної торгівлі з ЄС і про членство в СОТ Україна може забути.

На третьому етапі, що завершує формування ЄЕП, забезпечується цілковита свобода пересування послуг, товарів, капіталу й робочої сили.

«У перспективі передбачається перехід до економічного союзу чотирьох держав із використанням єдиної валюти», говориться в прес-релізі російського посольства.

Відзначається також, що «закладена в угоду й концепцію ЄЕП інтеграційна модель повною мірою відповідає сучасним реаліям світової економіки, вписується в контекст процесу глобалізації світогосподарських зв’язків. При її розробці було враховано досвід як СНД, так і Євросоюзу, норми та правила СОТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі