Через ультиматум бойовиків "Мінський процес" опинився під загрозою зриву

Поділитися
Через ультиматум бойовиків "Мінський процес" опинився під загрозою зриву Бойовики висунули Україні ультиматум, який зриває "Мінський процес"
Бойовики у формі ультиматуму запропонували провести вибори e "ДНР" 18 жовтня, а в "ЛНР" - 1 листопада.

Бойовики "ДНР" і "ЛНР" поставили Україні ультиматум, яким намагаються зруйнувати будь-який подальший діалог, заявив український представник в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний, передає "Українська правда".

"Під час роботи підгрупи з політичних питань представниками наших візаві був запропонований документ, який би я назвав ультиматумом. Він так і був сприйнятий представником ОБСЄ як ультиматум", - сказав він.

Безсмертний зазначив, що в документі "найбільш неприємним було те, що вони хочуть проводити вибори 18 жовтня (ОРДО) та 1 листопада (ОРЛО).

"При цьому вони проводять свої вибори, грунтуючись не на законодавстві України, а на якихось своїх положеннях і правилах", - додав Безсмертний.

"А Україна вже повинна вирішити чотири питання - це ввести в дію закон про особливий порядок місцевого самоврядування, прийняти модальності виборів в редакції, запропонованій представниками окремих районів Донецької та Луганської області, прийняти та ввести в дію закон про амністію і переголосувати Конституції України у запропонованій ними редакції", - зазначив він.

"Тільки після цього вони дозволять собі, щоб вибори в інших сільських і селищних радах відбулися 21 лютого", - зазначив Безсмертний.

"Хочу підкреслити, що все робилося в групі до цього, робилося, щоб уникнути виборів 18 жовтня і 1 листопада, тому що вони фактично руйнують будь подальший діалог. Тому українська сторона сприйняла сьогоднішні заяви як ультиматум. Так їх сприйняли і представники ОБСЄ", - пояснив Безсмертний.

В ОБСЄ сьогодні також зазначили, що "розчаровані" псевдовиборами в "ДНР" і "ЛНР" 18 жовтня і 1 листопада.

У липні Верховна Рада прийняла закон про місцеві вибори, який виключає участь політичних блоків, а також передбачає, що вибори не відбудуться на частині Донбасу та Криму. Згідно йому місцеві вибори повинні відбутися 25 жовтня. Незважаючи на це бойовики "ЛНР" вирішили "призначити" місцеві вибори на 1 листопада, а в "ДНР" - 18 жовтня.

Тим не менш, ще сьогодні уповноважений "ЛНР" на переговорах тристоронньої контактної групи Владислав Дейнего сьогодні заявив, що "ДНР" і "ЛНР" пропонують провести вибори в Донбасі 21 лютого 2016 року. Бойовики пообіцяли, що зоответствующие пропозиції будуть зроблені Києву в рамках політичної підгрупи.

Президент Петро Порошенко відреагував на псевдовибори "ДНР" негативно, закликавши продовжити і розширити санкції проти Росії.

У свою чергу, генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що країни НАТО не визнають псевдовибори в "ЛДНР" легітимними.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі