Частина поставленої США Україні військової техніки виявилася неякісною – WP

Поділитися
Частина поставленої США Україні військової техніки виявилася неякісною – WP Наприклад, на трьох "Хамві" встановлені пластикові вікна та двері, які не забезпечують ніякого захисту © Сайт президента України
США не були готові до агресії Росії в Україні, і тому починали постачання військового обладнання в поспіху.

США поставили Україні нелетальної озброєння на суму більш ніж 260 млн дол, але частина американської військової техніки виявилася неякісною, повідомляє видання The Washington Post.

Наприклад, один із загонів українського спецназу використовує "Хамві", які були виготовлені в кінці 1980-хх – початку 1990-хх, причому на трьох із цих автомобілів встановлені пластикові вікна та двері, які не забезпечують ніякого захисту.

Також на одному з "Хамві" шини розвалилися вже після пробігу в 100 км. За словами механіка, це сталося через те, що техніка довго стояла на складі.

Повідомляється, що українська армія отримала від США 120 бронежилетів такого типу, що американські солдати перестали використовувати в середині 2000-х років.

Представник Пентагону підполковник армії Джо Соуерс прямо не прокоментував стан американської техніки в Україні, але зазначив, що США продовжують направляти обладнання і забезпечувати підготовку з метою "допомогти Україні краще контролювати і забезпечити захист своїх кордонів, працювати більш безпечно і ефективно, а також зберегти і закріпити свою територіальну цілісність".

За словами чиновників США, присутність неякісного американського військового оснащення в Україні пояснюється необхідністю швидкого надання допомоги. Як сказав один з високопоставлених представників пентагону, США виявилися не готові до російської агресії в Україні, і почали надавати допомогу Києву без попередньої підготовки.

Видання зазначає, що на даний момент неясно, яке кількість з поставленого США військового обладнання знаходиться в незадовільному стані.

Однак підкреслюється, що також було передано нове обладнання, це, зокрема, прилади нічного бачення і комплекти для надання невідкладної медичної допомоги. Крім того, за інформацією видання, українська армія отримала сучасні засоби зв'язку та обладнання для артилерії.

Читайте також: Командувач армією США в Європі підкреслив, що дії РФ у Сирії не відвернуть увагу від України

Як відомо, США не надають Україні летальну зброю. Однак, як повідомив в. о. глави Місії України при НАТО, Україна попросить летальну зброю у Заходу в разі провалу Мінських угод.

Примітно, що інтерв'ю для DT.UA посол України в США Валерій Чалий розповів, що Україна отримує зброю більш ніж десяти країн Європи.

"Ми зброю отримуємо, в тому числі і летальну, і ніхто суверенній Україні не може цього заборонити. Інша справа, що не прийнято афішувати перелік країн, але це більше десятку держав тільки з Європи", - розповів він.

20 квітня близько 300 десантників 173 бригади ВПС США починають навчання українських військових у Львівській області в рамках операції "Безстрашний захисник 2015", повідомляє прес-служба Міноборони України.

"290 американських десантників висадяться 20 квітня у Львівській області на Яворівському полігоні. Саме тут, згідно домовленостей з Держдепартаментом США, пройдуть тривалі спільні навчання-тренінги 173-ї повітряно-десантної бригади армії США і бойових підрозділів Нацгвардії. Тренінги будуть проходити за участю 900 бійців Нацгвардії. Три потоку по 300 нацгвардійців. Три потоки по 8 тижнів. Потім спільні навчання", - повідомляв раніше глава МВС України Арсен Аваков.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі