Центрвиборчком вніс зміни до роз'яснення щодо порядку зміни складу виборчих комісій

Доповнено
Поділитися
Центрвиборчком вніс зміни до роз'яснення щодо порядку зміни складу виборчих комісій Останнє засідання ЦВК перед днем голосування закінчилося майже опівночі
Це останнє рішення ЦВК перед виборами президента України 31 березня.

Центральна виборча комісія України 30 березня провела останнє засідання перед днем голосування на виборах президента України 31 березня 2019 року, на якому серед іншого внесли зміни до роз'яснення щодо порядку змін складу виборчих комісій, повідомляє РБК-Україна з посиланням на голову Центрвиборчкому Тетяну Сліпачук.

Внесення змін було третім пунктом з чотирьох, які обговорили на останньому засіданні ЦВК. Цей механізм буде застосований у разі саботажу роботи виборчих комісій на місцях.

"Третє питання. Пропонується внести зміни до постанови ЦВК від 16 квітня 2014 року №290 про роз'яснення щодо порядку внесення змін до складу окружних і дільничних виборчих комісій", - повідомила член ЦВК Ольга Жєлтова, додавши, що рішення про роз'яснення було прийнято більшістю членів комісії.

"Це рішення про те, щоб у самому роз'ясненні Порядку внесення змін до складу ОВК та ДВК дещо прояснити питання, що відбувається, якщо особа (член комісії – прим. ред.) не прибуває на засіданні окружної або дільничної виборчої комісії - для транспортування бюлетенів тощо. Це рішення для того, щоб полегшити роботу комісіям у разі саботажу окремими членами комісій", – розповів член ЦВК Євген Радченко.

Радченко пояснив, що якщо представник ОВК або ДВК не з'явився на засідання, то він ставить під загрозу працездатність комісії, тобто по суті – це саботаж її роботи.

"Особливо це стосується питання кворуму ОВК і ДВК. Тому Центральна виборча комісія роз'яснила, що таке неучасть представника комісії вважається порушенням, яке є підставою для позбавлення повноважень такої особи за виконання роботи в комісії... Це просто для полегшення роботи. Далі – залежно від обставин. Є право комісій доукомплектувати членів комісій; Є можливість зробити так, що після виключення особи інші члени комісії можуть виконувати свої повноваження, оскільки зменшиться сам кворум. Тоді комісія працюватиме в урізаному складі. Їй буде складно, але принаймні не буде випадків, коли комісія не зможе працювати через відсутність кворуму", – пояснив Радченко.

Читайте також: Українська діаспора Канади прогнозує високу явку на вибори

Раніше повідомлялося, що кандидат в Президенти України Пето Порошенко змінив 64 довірених особи за чотири дні до виборів.

Слідкуйте за виборчим процесом в спецпроекті DT.UA - Вибори-2019.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі