Бутусов вказав на критичні проблеми реформування МВС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бутусов вказав на критичні проблеми реформування МВС Процес реформування МВС далекий від ідеалу © Официальный твиттер президента Украины Петра Порошенко
При реформуванні відсутня стратегія і аналіз, а також не змінюється система управління.

Представлені міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим на закритій колегії МВС 20 жовтня масштабні плани реформи МВС містять деякі критичні проблеми.

Про це в статті для DT.UA пише журналіст Юрій Бутусов.

На його думку, те, що було озвучено щодо реформи МВС, - радикальний крок, але така реформа не є системною і цілісною.

"Цілісної стратегії реформи як єдиного документа не представлено. Не всі зазначені проекти змінюють якість людей і системи управління в самому керівництві МВС. А це не може не викликати запитання до строків і якості реалізації. Скоріш за все, це можна назвати обережним процесом початку професіоналізації, оптимізацією та впорядкуванням", - пише Бутусов.

Автор вважає, що відсутність стратегії та аналізу - "це справжня проблема, яка не дозволяє визначити горизонти реформи, рівень проблематики, сформувати критерії доцільності тих чи інших дій".

На його думку, стратегія реформування спирається на зміни тільки в деяких найбільш проблемних підрозділах, робота яких найбільш помітна для суспільства.

Автор також упевнений, що головним ворогом реформи МВС і головною перевіркою на життєздатність стане питання заміни начальників обласних управлінь внутрішніх справ і керівництва главків в центральному апараті.

"Очевидно, що керуючись інтересами учасників парламентської коаліції, провести кадрові зміни в областях і районах - найбільш складне завдання. І професіоналізація на цьому рівні стала б серйозним двигуном реформ", - пише Бутусов.

Є проблема, на думку автора, і у виборі пріоритетних напрямків реформування. "Головне слідче управління, внутрішня безпека - ці ключові структури потребують реформ у першу чергу і мають бути реформовані не менш рішуче, ніж спецназ і патрульна поліція. Незрозуміло, коли буде реформовано службу тилу. Хотілося б почути, що змінюються основи - система професійної освіти й підготовки, система наукової роботи, повністю реформовані навчальні центри", - пише автор.

"Змінювати треба не тільки людей - змінювати потрібно систему управління - скорочувати функції, листування й контроль, посилювати самостійність керівників і прозорість ухвалення рішень, забезпечувати гнучкість управління. Треба приймати на озброєння не тільки західні принципи відбору, а й західну модель управління. Нормативна база має бути адаптована під завдання й цілі. Це кропітка робота, яка є складовою частиною реформи і має бути пріоритетом", - сказано в статті.

Детальніше про майбутнє реформування МВС, а також про те, які критичні проблеми містить проект реформ, читайте в статті Юрія Бутусова Реформа МВС. Перший підхід до снаряда у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі