Більшість росіян вважає вираз "Крымнаш" "символом гордості" - соцопитування

Поділитися
Більшість росіян вважає вираз "Крымнаш" "символом гордості" - соцопитування Всього 7% жителів РФ відповіли, що "Крымнаш" — це "позбавлений сенсу вираз", 5% сказали, що це "пропагандистське гасло" © nocens.ru
Тільки 3% жителів Росії вважають Крим частиною України.

52% жителів Росії вважають, що вираз "Крымнаш" для них це "символ торжества і гордості у зв'язку з тим, що Крим повернувся до складу Росії", свідчать дані соцопитування "Левада-центру".

Для 16% росіян "Крымнаш" виявився "Символом відродження Росії", символом перемоги над українськими націоналістами" - для 9%.

Всього 7% жителів РФ відповіли, що "Крымнаш" - це "позбавлений сенсу вираз", 5% сказали, що це "пропагандистське гасло". Ще 10% не змогли відповісти.

Також лише 3% росіян вважають, що Крим повинен входити до складу України, 5% - що він повинен бути незалежною державою і 87% - що він повинен бути частиною Росії (близько 6% вагалися з відповіддю). Підкреслюється, що в серпні 2014 року частиною РФ Крим хотіли бачити 73% опитаних жителів Росії.

З тих, хто вважає, що півострів має бути в складі Росії, на питання "чому" 57% відповіли, що Крим завжди був російським", 11% - що він "більше двох століть тісно пов'язаний з Росією, її історією", 10% - що "Росія 230 років тому завоювала Крим". 20% вважають, що "жителі Криму проголосували на референдумі півтора роки тому за його приєднання до Росії".

Крім цього, відносини РФ з Україною 15% росіян оцінюють як "прохолодні", 41% - як "напружені" і 30% - як "ворожі". Позитивно російської-українські відносини оцінюють 13% росіян. При цьому 13% опитаних "Левада-центром" в тій чи іншій мірі згодні, що РФ несе відповідальність за військовий конфлікт на сході України. Самі відчувають відповідальність за те, що відбувається лише 8% росіян.

У жовтні президент Петро Порошенко встановив офіційну дату початку окупації Криму: 20 лютого 2014 року. Мета прийнятого закону – усунення юридичних колізій та розбіжностей з питань статусу правового статусу півострова, а також громадян України та юридичних осіб, що знаходяться на окупованій території.

Як писало агентство Bloomberg, за рік Захід так і не покарав Путіна за окупацію Криму, а після того, як армія Росії вторглася до Криму і РФ влаштувала там пародію на референдум, життя у Європі змінилася: правила, які встановлені після Холодної війни більше не діють, а стара ворожнеча між Кремлем і Заходом, яку придушували останні 25 років, знову в розпалі.

21 листопада в Чаплинці правоохоронці спробували відтіснити учасників акції блокади Криму, які перешкоджали ремонту пошкоджених електроопор. Повідомлялося, що в результаті зіткнень постраждали 7-10 чоловік. Потім МВС заявили про врегулювання конфлікту з учасниками блокади Криму в Чаплинці.

20 листопада невідомі на адмінкордоні з Кримом спробували за допомогою вибуху знищити дві опори ЛЕП, що подають електроенергію на півострів. Сума збитків склала близько 700 тисяч гривень.

З 20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.

3 листопада лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зажадав від урядувидімкнути Крим від електрики на 2-3 дні. "Ми вимагаємо від уряду в найближчий тижденьу порядку спеціального впливу для захисту прав людини в Криму відключити електроенергію на 2-3 дні", - сказав Чубаров.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі