Безперервність дії скасованої статті про незаконне збагачення можлива — Чумак

Поділитися
Безперервність дії скасованої статті про незаконне збагачення можлива — Чумак © facebook.com
Однак після публікації рішення КС ситуація може ускладнитися.

Дія ст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення може бути безперервною тільки у випадку, якщо Конституційний суд визнає помилковим своє рішення про визнання неконституційності цієї норми, заявив член комітету з питань запобігання і протидії корупції народний депутат Віктор Чумак.

"Єдиний шанс відкотити все це – коли сам Конституційний суд приймає рішення про помилковість рішення Конституційного суду про це. Іншого шляху немає, щоб була безперервність дії цієї статті у часі", - прокоментував Чумак ситуацію.

За його словами, з дня публікації рішення КС про визнання неконституційним положення Кримінального кодексу України ця норма втрачає силу, внаслідок чого будуть закриті кримінальні провадження, відкриті за цією статтею, а підозрювані та обвинувачені можуть вимагати компенсації. Мова йде про декілька десятків справ.

Разом з тим депутат висловив сумнів, що нинішній склад парламенту зможе прийняти закон, який повертає кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

"Я не вірю, що цей парламент щось прийме. Він вже нічого не прийме, буде заговорювати проблему", - сказав Чумак.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності.

Подання до КСУ щодо конституційності статті про незаконне збагачення 12 грудня 2017 року подали 59 народних депутатів. Їх інтереси в суді представляв член парламентської фракції "Народного фронту" Павло Пинзеник.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включено в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Зараз НАБУ розслідує близько 50 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення. Повідомлення про підозру за ст. 368-2 вручені екс-керівнику ДФС Мирославу Продану першому заступнику голови СБУ Павлу Демчині, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-співробітнику ГПУ Дмитру Сусу, голові Держаудиту Лідії Гавриловій. Також зареєстровано кримінальні провадження щодо народних депутатів Вадима Рабіновича, Олега Ляшка, Євгена Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та інших політиків і посадових осіб.

Ст. 368-2 передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 2 до 10 років з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади на строк до трьох років.

Зазначимо, що в суспільстві відповідальність за рішення Конституційного суду покладають саме на президента Порошенка,якому на руку скасування закону. Зокрема на членів КС могли тиснути, а аргументація відміни рішення виглядає доволі сумнівною.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі