Бал Пономарьова: романси і фінанси

Поділитися
Деякі нові світсько-культурно-меценатські традиції, як з’ясувалося, приживаються на вітчизняному грунті з такими «меліоративними» труднощами, ніби це казахська цілина, а не український родючий чорнозем...

Деякі нові світсько-культурно-меценатські традиції, як з’ясувалося, приживаються на вітчизняному грунті з такими «меліоративними» труднощами, ніби це казахська цілина, а не український родючий чорнозем. Не так давно співак Олександр Пономарьов вирішив започаткувати традицію благодійних балів. І з усіх боків добра ідея. І концепцією благородною — класична музика плюс бальні сукні, а до того ж іще фраки та смокінги вальсуючих. І політико-корпоративною доцільністю — так звані вершки суспільства «під патронатом першої леді та президента України» збираються, спілкуються, природно, щось вирішують і, можливо, до чогось домовляються. І соціальною вигодою — гроші, виручені від доброчинного заходу, як було заявлено завчасно, призначені для новонароджених, життя котрих можна врятувати, тільки придбавши спеціальне дуже недешеве медобладнання. До проекту підключився фонд «Україна 3000», патронований Катериною Чумаченко-Ющенко. «ДТ» своєю чергою цілком безоплатно підтримало ідею: на сторінках газети Пономарьов докладно розповів про особливості акції в палаці «Україна».

Безпосередньо творча частина багато в чому вдалася. Концерт хороший. Пономарьов виконував класичний репертуар легко, без надриву. Відчувалося інтуїтивне й людське прочитання академічного матеріалу. Місцями було зворушливо. На сцені — багаті й водночас розкішно прості декорації (умовний стиль «дорога простота»). І світська хроніка, завдяки присутності на вечорі деяких популярних постатей, також відбулася (про що своєчасно відрапортували спеціалізовані видання).

Але бал закінчено (відтоді минуло вже два тижні). Виходячи з принципу заявленої прозорості акції, а також пам’ятаючи, що перша леді не з чуток знайома з практикою благодійних акцій на Заході, які передбачають миттєве оголошення зібраної суми, ми очікували оперативного оприлюднення результатів. Ні слуху ні прослуху он уже скільки днів. Скільки зібрали коштів? Скільки доброчинників знайшлося на спеціальні бальні квитки вартістю півтори тисячі доларів? Які особливості майбутнього тендера на придбання медобладнання?

За такий тривалий період, гадаю, можна було б полічити по копійці навіть «золото партії», заховане в астральних підвалах...

Після марних спроб вивудити бодай якусь інформацію в Олександра Пономарьова та в його менеджменту (відмовки: «Підрахунком коштів займається Фонд») достукалися нарешті у двері фонду «Україна 3000». Там, здається, майже все полічили. Стосовно «просльозилися» — нам невідомо.

Як поінформував «ДТ» Андрій Мірошниченко, перший радник Катерини Чумаченко у Фонді, загальний збір від заходу становив 519 тис. 411 грн. 50 копійок. Сума складається з двох доданків: виторг безпосередньо за концерт на сцені «України» (133 тис. 411 гривень) і доброчинні пожертвування на бал, що відбувався після концерту на шостому поверсі палацу (386 тис. гривень).

На наведене вище запитання «скільки ж у країні знайшлося істинних добродійників, котрі не поскупилися розлучитися зі своїми тисячами задля порятунку хворих дітей?» відповідь знаходимо елементарно... Зібрані 386 тисяч доброчинних гривень ділимо на вартість одного квитка, тобто на 7 тис. 575 грн. (за поточного курсу — 1,5 тис. дол.). І отримуємо... 50,9.

Бідна батьківщина... Лише 50 (із хвостиком) чесних багатіїв знайшлося в твоїх «засіках». Хоча, кажуть, у самому тільки парламенті в кілька разів більше офіційних і напівофіційних мільйонерів. А всього один білборд десь на Хрещатику з зображенням якого-небудь партайгеносе чи невгамовно співаючого депутата коштує разів удесятеро дорожче, ніж один-єдиний благодійний квиток в ім’я порятунку дитячих життів.

Утім, пан Мірошниченко нагнав на мене ще більшу тугу, повідомивши: афішувати персональний склад гуманних українських доброчинників наразі не варто (йде процес узгодження з ними самими). А різноманітні арифметичні розрахунки й узагалі далекі від істини, бо окремі заможні люди виділяли суму набагато більшу, ніж вартість одного квитка на бал.

Отже, виходить, «їх» навіть менше півсотні...

І ще про цифри. Витрати безпосередньо Фонду на цей захід становили 44 тис. гривень (включаючи оренду й бенкет, на які пішло 5 тис. 436 грн.). А ось коли буде оголошено тендер на придбання медобладнання — це питання ще двох тижнів, виходячи з особливостей проведення спеціальної програми Фонду «Від лікарні до лікарні».

— А вам не здається, що досить скромна сума й відсутність першої ліги бізнес-еліти на заході — не що інше, як чистісінький саботаж президентського заходу? — запитання до Андрія Мірошниченка.

— Я так не думаю... Скоріш за все, це пов’язано зі станом культури в суспільстві. Можливо, і з тим, що люди поки ще не готові відповідним чином реагувати на такі добродійні заходи й не готові заради гуманної мети розставатися з вмістом своїх гаманців. Тому наші очікування взагалі-то майже збіглися з результатами. Але ті, хто був на балу, я знаю, залишилися дуже задоволені — і спілкуванням, і музикою, і атмосферою... До того ж ми почали закладати основи традицій і визначати певні нові правила на цьому багатьом незнайомому благодійному полі. Інше питання, що, можливо, варто було якось інакше форматувати цю акцію, скажімо, не розділяти її на два епізоди, а зробити щось цілісне — і концерт, і власне бал... Але це вже наші прорахунки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі