Американські сенатори підготували санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці

Поділитися
Американські сенатори підготували санкції проти РФ за агресію в Керченській протоці Санкції проти керівництва ФСБ діятимуть, поки росіяни не звільнять українських моряків © Газета.ру
До санкційного списку можуть включити 24 високопосадовців ФСБ, причетних до взяття українських моряків у полон.

Група американських сенаторів зареєструвала законопроект про запровадження санкцій проти Російської Федерації за атаку на українську корабельну групу в Керченській протоці. Проект передбачає персональні санкції стосовно 24 високопоставлених співробітників ФСБ, причетних до взяття в полон та незаконного тримання під вартою українських моряків.

"Президент маэ ввести санкції щодо не менш як 24 високопосадовців російської Федеральної служби безпеки, які не підпали під санкції США раніше дати набрання чинності законом", - говориться в проекті документа, опублікованому на офіційному сайті Конгресу США в середу, 27 лютого.

Авторами законопроекту є сенатори-республіканці Ліндсі Грем і Корі Гарднер, а також демократи Боб Менендес, Бен Кардін і Джин Шахін. Вони пропонують включити ФСБшників до санкційного списку не пізніше, ніж через 90 днів після того, закон набуде чинності. Санкції мають діяти до тих пір, поки росіяни не звільнять українських моряків.

19 лютого Рада Європейського Союзу затвердила "азовський пакет санкцій проти Росії.

Як повідомляло американського видання Bloomberg, держави ЄС погодили проект санкцій проти восьми громадян РФ, причетних до атаки на українську корабельну групу в Керченській протоці і водах Чорного моря. Компаній у санкційному списку немає. За даними Financial Times, до санкцій також приєднаються США.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі