Ахметов заперечує незаконність купівлі акцій «Дніпроенерго»

Поділитися
Рінат Ахметов заперечує незаконність операції з купівлі акцій енергогенеруючої компанії-банкрута ВАТ «Дніпроенерго» і називає її економічно обгрунтованою. Про це він заявив у коментарі «ДТ».

Рінат Ахметов заперечує незаконність операції з купівлі акцій енергогенеруючої компанії-банкрута ВАТ «Дніпроенерго» і називає її економічно обгрунтованою. Про це він заявив у коментарі «ДТ».

«Що сьогодні гооврять і пишуть про «Дніпроенерго»? Що операція напівпрозора, невигідна для держави, — розповів Ахметов. — Я хочу зрозуміти, відколи це інвестора, який відкрито запропонував реальний, економічно обгрунтований вихід із затяжної кризи підприємства, звинувачують у неринкових методах?»

«ДТЕК» запропонувала 400 млн. доларів на погашення боргів і розвиток «Дніпроенерго» замість збільшення частки підприємства в статутному фонді «Дніпроенерго» на 28% шляхом додаткової емісії. Таким чином, «ДТЕК» отримала блокуючий пакет акцій, а частка держави відповідно скоротилася з 76% до 50%+1 акція. Разом з тим, закон України «Про господарські товариства» забороняє проводити додемісію акцій державного підприємства до закриття справи про банкрутство.

За словами бізнесмена, пропозиція по підготовці проектів оздоровлення «Дніпроенего» була заявлена через центральні ЗМІ і кожен охочий міг перемогти в конкурсі. Підконтрольна ж СКМ «Донбасівська паливно-енергетична компанія» запропонувала 400 млн. доларів у той час, коли 100% акцій «Дніпроенерго» оцінювалася на біржі в суму не більше 490 млн. доларів.

«Що держава має сьогодні? Контрольний пакет 50%+1 акція вже здорового підприємства з ринковою вартістю 1,5 млрд. доларів. І ця вартість, я упевнений, зростатиме, — продовжив Рінат Ахметов. — Якщо держава вирішить продати свою частку, то отримає понад мільярд доларів. Так я хочу запитати: ми зробили добре чи погано?»

У самій «ДТЕК», що стала найбільшим недержавним акціонером «Дніпроенерго», в коментарі «ДТ» також спростували заяви про те, що енергетичний холдинг групи СКМ нібито здійснює скупку боргів окремих енергетичних активів.

«ДТЕК не скуповувала боргів жодних енергетичних активів і не зацікавлена у такому скуповуванні в майбутньому, — відзначили у корпорації. — Ми бачимо вихід української енергетики з кризи не в банкрутстві підприємств, які перебувають у скрутному фінансовому становищі, а через залучення на них інвесторів, через їхній розвиток і оздоровлення».

Детальніше про це читайте у статті Алли Єрьоменко «Дніпро впадає в донецьке море» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі