Адвокати закликають внести зміни до закону про безкоштовну правову допомогу

Поділитися
Адвокати закликають внести зміни до закону про безкоштовну правову допомогу Адвокати вважають, що діючий закон призвів до державного тиску на адвокатуру © Андрій Товстиженко, DT.UA
До закону потрібні зміни для нівеляції впливу держави на адвокатів, вважає адвокатська громадськість.

Наявний формат безкоштовної правової допомоги встановлює контроль держави над адвокатами, слід внести зміни до законодавства для збереження незалежності адвокатів і забезпечення прав людей, яких вони захищають, переконана адвокатська громадськість України.

"Сьогодні українські адвокати відчувають агресивний політичний тиск державного органу за допомогою системи безкоштовної правової допомоги", - сказав у вівторок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" заступник голови Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Валентин Гвоздій.

Він наголосив, що незалежність адвоката є засадничим принципом його діяльність. "Ми не можемо залежати від когось, і, насамперед, від держави", - зазначив адвокат.

За словами Гвоздія, формат безкоштовної правової допомоги при Мін'юсті призводить до "тотального контролю з боку держави". Він пояснив, що для надання послуг у системі безкоштовної правової допомоги необхідно отримати схвалення державного органу та його службовців.

Відповідаючи на запитання про те, з якою метою адвокати йдуть на надання безкоштовної правової допомоги, Гвоздій зазначив, що багато хто сприймає цю роботу як піар і добір клієнтів.

"Створено певну державну групу адвокатів, для якої не діють адвокатські стандарти", - сказав глава комітету НААУ з адвокатської етики Андрій Циганков.

Він висловив переконання в тому, що система безкоштовної правової допомоги створює систему контролю над клієнтами, яких захищають безкоштовні адвокати.

У свою чергу адвокат, член комітету НААУ із захисту прав адвокатів Оксана Соколовська наголосила, що за процедурою надання безкоштовної правової допомоги, як правило, надаються адвокати, лояльні до слідства.

За словами Соколовської, люди, що потребують захисту, фактично не отримують його, а "та оплата, яка гарантується державою, є смішною".

Голова ради адвокатів Київської області Петро Бойко нагадав, що адвокати працюють на того клієнта, який їх наймає і оплачує їхні послуги. У системі надання безкоштовної правової допомоги таким клієнтів фактично є держава.

Відповідаючи на запитання про те, яким чином можна змінити ситуацію, Гвоздій наголосив: "Ми хочемо ініціації нашою державою внесення змін до чинного закону України про надання безкоштовної правової допомоги, щоб змінити порядок, нівелювати вплив держави до мінімуму. Зокрема, як один з варіантів, може бути покладання на адвокатське самоврядування функцій координації такої допомоги".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі