А чи був борг?

Поділитися
Не минуло й трьох днів після відставки уряду на чолі з Юлією Тимошенко, як Президент Віктор Ющенко ...

Не минуло й трьох днів після відставки уряду на чолі з Юлією Тимошенко, як Президент Віктор Ющенко в інтерв’ю американському агентству Associated Press минулої неділі, 11 вересня, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна», обвинуватив колишнього прем’єр-міністра в лобіюванні інтересів певних бізнес-груп. І хоча пасаж президента стосувався в основному реприватизаційних ініціатив Юлії Тимошенко, про газ, а точніше — про борги корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ), яку свого часу очолювала екс-прем’єр, він також згадав.

Це ж треба, і чому тільки тепер? Адже колись той факт, що Ю.Тимошенко з 1995-го по 1997 рік очолювала ЄЕСУ(за це вона й отримала тоді титул «газової принцеси») не завадив Віктору Ющенку призначити її 1999 року віце-прем’єром із питань паливно-енергетичного комплексу. Не заважало це йому пліч-о-пліч із Ю.Тимошенко пройти всі революційні перипетії й навіть призначити її після перемоги прем’єр-міністром. Не заважало це президентові підтримувати прем’єра і схвально відгукуватися про неї майже всі вісім місяців, аж до 8 вересня — дня відставки уряду Тимошенко.

І ось на тобі — тепер для чогось знадобилося діставати краплену ще Кучмою «карту ЄЕСУ».

Як цитує главу держави «Українська правда» (13 вересня), «президент стверджує, що, перебуваючи на посаді глави компанії «Єдині енергетичні системи», Юлія Тимошенко нібито нагромадила вісім мільярдів гривень боргів. За словами президента, Тимошенко використовувала свою посаду глави уряду, аби переконати кредиторів списати борги її компанії «Єдині енергетичні системи», яка вже багато років як припинила своє існування». «Багато речей, які робила прем’єр, відбувалися за лаштунками і мали на меті розв’язувати її проблеми», — наводить слова
В.Ющенка «Українська правда».

Втім, у більш ранній версії стверджувалося, що буцімто Ю.Тимошенко не нагромадила 8 млрд. грн. боргу, а просто нагромадила стільки «особистого багатства». Та й агентство УНІАН так спочатку написало. Але, мабуть, це просто помилка під час перекладу. Симптоматична, втім, помилка.

Так чи інакше, а Віктор Ющенко, схоже, публічно виставив екс-прем’єрові рахунок — 8 млрд. грн. Чому саме тепер?..

У прес-службі Державної податкової адміністрації України конкретно уточнювати суму нарахованих у період, коли ДПАУ керував Микола Азаров, пені і штрафу на ЄЕСУ не стали. Але сам факт того, що це відбувалося, підтвердили. Правда, було це, кажуть, давненько. А стосовно списань боргу ЄЕСУ, що нібито могло зашкодити бюджетові країни, пояснили: ДПАУ тільки нараховує штраф і пеню, а ось списання проводиться за рішенням суду.

Екс-глава СБУ Олександр Турчинов 15 вересня заявив під час своєї прес-конференції: борг компанії ЄЕСУ, у списанні якого В.Ющенко обвинуватив Ю.Тимошенко, був нарахований, м’яко кажучи, незаконно. За його словами, «8 млрд. грн. нараховано в часи Азарова, і їх списання відбулося за рішенням суду». «Соромно брати аргументи Кучми десятирічної давності і в такий спосіб мститися», — заявив О.Турчинов, підкресливши, що Ю.Тимошенко вже багато років не очолює ЄЕСУ, а Л.Кучма свого часу, руйнуючи ЄЕСУ, намагався таким чином знищити опозицію.

Сама ж Юлія Тимошенко категорично спростовує висловлене Віктором Ющенком обвинувачення в тому, буцімто вона на посаді прем’єра сприяла списанню боргу ЄЕСУ. У телефонній розмові Юлія Володимирівна повідомила «ДТ»: «Жодних боргів між ЄЕСУ і бюджетом не існує. Це по-перше. По-друге, не було ніяких моїх дій на посаді прем’єра, пов’язаних із діяльністю чи боргами цієї корпорації, яка до того ж уже давно не веде ніякої господарської діяльності. І по-третє, я навіть не знаю, звідки в президента взялася така інформація. Вона абсолютно не відповідає дійсності».

За словами Ю.Тимошенко, свого часу на ЄЕСУ справді були нараховані пеня й штраф, але, наскільки їй відомо, корпорація подавала позови, і всі її вимоги підтримали арбітражні суди. Отож, за словами екс-прем’єра, немає жодних підстав пов’язувати рішення судів із її буцімто втручанням у процес погашення боргів ЄЕСУ в період прем’єрства.

Знаючи, що соратник екс-прем’єра по партії О.Турчинов порекомендував їй звернутися до суду у зв’язку з наклепами на неї, у тому числі й у зв’язку з боргом ЄЕСУ, ми поцікавилися, чи має намір вона це зробити. Ю.Тимошенко відповіла: «Почувши обвинувачення президента, у перший момент я справді збиралася звернутися до суду з позовом про захист честі й ділової репутації. Але потім, що називається, узяла себе за руку й вирішила втриматися від такої дії». За словами Ю.Тимошенко, вона пригадала дану нею В.Ющенку обіцянку, що вона з ним не позиватиметься.

Цікаво, чи поширюється це, приміром, і на главу НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка? Адже не встигли ще всі як слід перетравити обвинувачення, висловлені екс-прем’єрові президентом, як 15 вересня призабуту абревіатуру ЄЕСУ знову було реанімовано. «Українська правда» з цього приводу дуже промовисто озаглавила матеріал: «Тимошенко розрахувалася за ЄЕСУ «Нафтогазом»? »

Як заявив у четвер голова «Нафтогазу» Олексій Івченко, корпорація «Єдині енергетичні системи України» розраховувалася з Міністерством оборони Росії… векселями НАК «Нафтогаз України». Тепер Міністерство оборони Росії вимагає сплати боргів ЄЕСУ, повідомляє «5 канал».

За словами О.Івченка, перша частина пред’явлених векселів коштує 60 млн. дол. Термін видачі векселів він не уточнив, але сказав: серед них є й датовані 2002 роком.

«Зараз ми вивчаємо, всі наші служби, як векселі «Нафтогазу» потрапили до ЄЕСУ. Наше контрольно-ревізійне управління НАК це вивчає, я дав доручення. І весь документообіг буде відомий», — підкреслив він.

«Але фактично це означає, що державними коштами було заплачено за борг комерційної компанії «Єдині енергетичні системи». І ми тепер вивчаємо питання, яким чином цих коштів не платити», — зазначив Івченко.

Глава «Нафтогазу» також повідомив, що Тимошенко втручалася в діяльність його компанії. Крім того, вважає О.Івченко, понад півроку НАК «Нафтогаз України» займалася лише підготовкою звітних документів для уряду Тимошенко й не могла нормально працювати.

«Під час правління уряду Юлії Тимошенко 50% апарату «Нафтогазу» працювали на звіти для уряду. Інші 50% тим часом займалися підготовкою документів для відписування перевірок», — зазначив він.

«Таке враження, що уряд хотів управляти «Нафтогазом України» власноручно. Якщо говорити відверто й реально, то мені незрозуміле це бажання», — цитує Івченка «Ліга».

Ось такий коленкор із ЄЕСУ й екс-прем’єром. І ніхто не може втямити, чи не білими нитками «пришивають» Ю.Тимошенко до боргів і векселів «Єдиних енергетичним систем України»? А коли не білими, то якими? І навіщо? Отже, нічого свіжішого, ніж ЄЕСУ, не знайшлося?

Те, що глава НАК «Нафтогаз України», м’яко кажучи, недолюблює екс-прем’єра, відомо всім і давно. Та ось стосовно векселів очевидно, що такі заяви треба аргументувати, а не просто констатувати факт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі