Ми не герої, ми допомагаємо героям. Сільські хлопці відновлюють військову техніку для своїх батьків

Поділитися
Ми не герої, ми допомагаємо героям.  Сільські хлопці відновлюють військову техніку для своїх батьків
"Ремонтна база" розташована на території старої тракторної бригади місцевого радгоспу. У дворі хлопці років 17-20 діловито, пихкаючи сигаретами, рубають дрова. Ніяково відвертаються від гостей, особливо від фотоапарата.

"Батько добровольцем пішов в АТО. Нам із мамою сказав тільки тоді, коли вже у військкоматі пройшов усі комісії. А за день виїхав. У мене ще дві молодші сестрички - двох і шести років. Звичайно, вдома паніка була. Але я подумав: батько там воює, а я тут зроблю, що можу", - розповідає 20-річний Льоша.

У селі під Києвом він і його товариші ремонтують техніку і відправляють її до зони АТО. Організував молодь на таку корисну справу сільський підприємець, власник невеликої станції шиномонтажу 26-річний Дмитро Скиба. Заради цього він закрив власну справу й увесь вільний час присвячує волонтерству. "Я подумав: та що таке гроші? На якийсь час моїй сім'ї вистачить. А все інше якось прийде. Я й сам поїхав би в зону АТО. Просив старшину надіслати мені виклик. Хочу потрапити в конкретний батальйон. Там мої друзі, справжні патріоти, мужні люди. Але вони кажуть - ти зараз потрібен у тилу. Бо разом із хлопцями важливу справу робиш".

"Ремонтна база" розташована на території старої тракторної бригади місцевого радгоспу. У дворі хлопці років 17-20 діловито, пихкаючи сигаретами, рубають дрова. Ніяково відвертаються від гостей, особливо від фотоапарата.

Приміщення бригади - величезний холодний ангар. З його розчахнутих воріт визирає БТР. На тлі корпусів тракторів він виглядає так само стахітливо й незугарно, як слон у посудній крамниці. У дворі - камуфльований уазик. Металеві труби нарізано під буржуйки.

"Отут ми й працюємо, - розповідає Дмитро Скиба. - Холодно, звичайно, ангар не опалюється. Але якщо хороша ідея приходить або терміново треба роботу закінчити, можемо закрутитися й до ранку затриматися. На лавочках поспали по півгодини кожен - і весь відпочинок. Сьогодні нам пощастило. Незнайома добра людина привезла дві вантажівки дров. Можна в повне своє задоволення топити буржуйку. Хто про нас знає, допомагає".

Льоша згадує: "Починали вчотирьох. Ми в селі в одній компанії були. Спочатку у дворі в Дмитра працювали, потім на тракторну бригаду перейшли. Я зовсім не розуміюся на двигунах. Тому на мені фарбування. У мене є помічник - наш шістнадцятирічний товариш. Він зараз у лікарні лежить - підхопив ангіну. Напевно, перемерз тут. Але рветься назад. Усі розуміють, що в країні відбувається, і хочуть допомогти. Працюватимемо стільки, скільки треба".

"Їжу нам готують і передають мами. Тут дружня тепла атмосфера. Якби не це, було б важко, - розповідає 17-річний Денис. - Ми не герої, ми допомагаємо героям. У мене товариш там, у зоні АТО. Ми разом росли. Я теж хотів служити, але через вік не маю жодної можливості потрапити на передову. Але однаково якийсь внесок я роблю. Мені подобається тут. Допомагаєш перемозі своїми руками. Це не тільки корисна справа, а й практика для мене. Я навчаюсь у професійно-технічному училищі в Києві. Ремонт машин - моя спеціальність. Товариші по училищу довідалися про нашу бригаду й теж хочуть допомогти нам. Кілька людей зголосилося".

Віталик, 19 років: "Я розмовляв з військовим, який забирав першу відремонтовану нами техніку в Дебальцеве. "Без волонтерів, без того, що вони роблять, ми не змогли б", - сказав він мені. Ми почули таку подяку! Стомлюємося, звичайно. Але сил не шкодуємо. Я сам автомеханік, тому тут дуже до місця. Скільки треба, стільки й працюватимемо. Мама мене підтримує, каже: правильну справу робиш, синку".

А почалося все спонтанно. Якось Дмитро разом із бійцями Самооборони Київської області збирав харчі й одяг у зону АТО. До нього підійшов дідусь і попросив: "Відправте й мою машину. Стане у нагоді хлопцям". Машина була в ідеальному стані, уазик 2000 року. Дмитро з хлопцями пофарбував її - більше нічого робити не треба було. Тут якраз із зони АТО на ротацію приїхав батько одного з хлопців - Льоші. От із ним і відправили цінний подарунок.

Проводжати улюблений уазик прийшов і дідусь. "Він стояв з нами, спостерігав за відправленням і раптом попросив: "Синку, ти можеш десь на машині написати "ТИМКО", - розповідає Дмитро. - Питаю, навіщо, а він каже: "Це ми так з бабусею нашу машину називали".

"Тимко" не раз виручав наших воїнів у зоні АТО. На ньому зроблено багато бойових виїздів. І поранених на ньому возили, і в засідці сиділи. Бійці знають, хто їм зробив такий щедрий подарунок. Попросили в Дмитра номер телефону дідуся. Дзвонять йому. А ще - фотографують "Тимка" на бойових позиціях і шлють дідусеві фото. "Старенький дуже задоволений, - розповідає Дмитро. - І мені телефонує щодня, запитує: "Може, прийти, допомогти, покрутити там у вас щось?" Я відповідаю: "Дідусю, не треба. Самі покрутимо. Тут колесо важить кілограмів 200, навіть ми ледве допхали й розібрали його!"

Після "Тимка" волонтери відправили в зону АТО ще три уазики. Ці машини віддали їм жителі околишніх сіл. Хлопці брали все. Головне, щоб двигун хоч трохи працював і мости були цілі. Усе міняють, ремонтують і перефарбовують самотужки. В уазику, який стоїть у дворі й чекає відправки, довелося навіть покриття на підлозі міняти. Раніше на цій машині оліфу возили, тому відмити масні плями було неможливо. Один з хлопців приніс лінолеум із власної спальні й постелив його в машині.

У дворі тракторної бригади чекає ремонту вантажівка ГАЗ. У ній замість кузова планують зробити будочку, щоб нашим бійцям у зоні АТО легше було боєприпаси перевозити.

Остання вдала знахідка волонтерів - БТР. "Він стояв у Києві на території заводу. Значився за одним музеєм як НЗ, - згадує Дмитро. - Я два тижні їздив туди, поки добився, щоб БТР віддали нам. Довелося щодня дзвонити, нагадувати про себе, переконувати. А якби мовчав, напевно, цю техніку так і поховали б у запасниках".

Та дістати машину - ще не найбільша проблема. Катастрофічно бракує деталей і грошей, щоб їх купити. Наприклад, акумулятори для БТР коштують близько трьох тисяч кожен. А їх треба два. Деякі деталі хлопцям передають із зони АТО. Їх знімають з розбитої техніки. Нещодавно відмінні колеса дали в гаражі однієї з лікарень - зняли зі старої "розбарахоленої", як кажуть хлопці, "швидкої".

"Ніхто не відмовляє. Це мені подобається, - радіє Льоша. - Завгар нашої сільської лікарні сказав: звертайтеся в будь-який час".

Крім машин хлопці планують виготовляти буржуйки. Кажуть, мають креслення бездимних грубок. Такі дуже придадуться на блокпостах. Але поки що не знайшли грошей на метал. Узагалі гроші - дуже велика проблема. "Перед виборами було трохи легше, - іронізує Дмитро. - Деякі кандидати хотіли плюсики собі заробити, допомагали. Тепер прошу й обдзвонюю всіх друзів, знайомих, колишніх клієнтів. Збираємо кошти по крихтах".

Усі свої "подарунки" хлопці віддавали в надійні руки. "З нашого й довколишніх сіл на передовій зараз служать 140 осіб, - каже Дмитро. - Ми зв'язуємося з ними й передаємо техніку саме туди, де хлопці служать. Так я упевнений, що техніка нікуди не подінеться й дійде саме туди, куди має дійти. От, наприклад, мені сестрин чоловік подзвонив. Розповів, що з бойової техніки в них тільки "Богдан", і той наполовину згорів. Я їм цей уазик відправлю", - показує Дмитро на свіжопофарбовану машину.

Поки ми розмовляли у дворі тракторної бригади, добряче змерзли. Дмитро покликав нас у каптьорку пити чай. Це маленька бічна кімнатка за два метри від БТРа. Хлопці ділять її з трактористами. У кутку пихкає буржуйка ("Самі зробили!" - хваляться). Біля входу - затишна поличка для дрібничок. А на столі - навіть біла скатертина. Хлопці постаралися перенести сюди частинку дому.

"Взагалі-то це не скатертина, - сміється Дмитро. - Просто нам хотілося, щоб гарно й затишно було. Дідусь-сусід приніс чисті простирадла на ганчірки. То тепер у нас і "рушники", й "скатертини" білі".

Я приїхала в гості з подарунком - привезла хлопцям торт. Дмитро кличе своїх "підлеглих": "Ідіть пити каву! І торт є!" Бригаду, яка до того поважно курила у дворі, як вітром здуло. Дмитро сміється: "Солодке з'їли - тільки мигнуло. Я навіть скуштувати не встиг!"

Повертаючись додому в Київ, по дорозі обдзвонюю всіх знайомих, чиї фірми могли б оплатити купівлю акумуляторів для БТР. Пощастило - знайшлися охочі. Передзвонюю хлопцям. Їхній радості немає меж.

Наступного дня віддзвонилися - акумулятори поставили, БТР пофарбований і навіть зробив один виїзд по сільській дорозі. "Я на ньому виїхав-заїхав, і прямо душа розцвіла!" - захоплюється Дмитро. У слухавку чути веселий сміх хлопців: "Прорвемося!"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі