Ставки за депозитами в Україні досягли максимуму

Поділитися
Ставки за депозитами в Україні досягли максимуму
Для тих, хто не планує щодня стежити за курсом і намагатися грати на його підвищення або зниження, депозит залишається найбільш вигідною і надійною інвестицією.

Намагаючись зберегти і залучити нових клієнтів в умовах щоденної зміни курсу національної валюти, українські банки в черговий раз підняли ставки за депозитними вкладами: близько 10% - по валютних, до 26% - за гривневими.

Для тих, хто не планує щодня стежити за курсом і намагатися грати на його підвищення або зниження, депозит залишається найбільш вигідною і надійною інвестицією.

Втім, фінансові експерти традиційно нагадують, що максимальна ставка за депозитом далеко не єдиний фактор, на який повинні звертати увагу потенційні вкладники. Перш за все, треба вибрати надійний банк, який за будь-яких умов поверне вкладення.

Як не дивно, зробити правильний вибір не так вже складно, вважає Олена Шостак, експерт ВТБ Банку - одного з найбільших банків в Україні, який входить в міжнародну фінансову групу.

По-перше, не потрібно гнатися за супервысокими відсотками: все ж в умовах кризи головне - стабільність, а не примноження коштів. Занадто високі ставки повинні насторожити клієнта, в той час як середні відсотки, скоріше всього, свідчать про те, що у даного банку немає ніяких проблем з ліквідністю, тобто у банку достатньо ресурсів і немає необхідності залучати клієнтів, що називається, будь-якою ціною. Плюс, перед підписанням договору варто поцікавитися, як банк виконував свої зобов'язання останні 5-6 років, затримував виплати, накладав обмеження і т. п.

По-друге, якщо банк давно і відкрито працює на ринку, регулярно повідомляє про результати своєї діяльності, наприклад, про докапіталізацію, це вагомий аргумент на користь його надійності та стабільності.

по-третє, для особистого спокою можна віддати перевагу короткостроковими вкладами. Приміром, у ВТБ Банку спеціально для таких клієнтів розроблені "антистресовий" депозит на 7 днів і депозит 23,5% річних за 3 місяці (подробиці тут: //www.vtb.com.ua).

"В Україні, як і в усьому світі, до заощаджень схильні люди старшого віку, тому більшість наших клієнтів по депозитним продуктам - це люди старше 40 років, які, в першу чергу, турбуються саме про збереження своїх заощаджень, - говорить експерт Олена Шостак. - Але і молодих вкладників чимало. Їх приваблюють накопичувальні продукти з оперативним доступом до грошей. У цих депозитів ставка трохи нижче, зате відкладеними засобами людина може скористатися в будь-який момент. Якщо ж такої необхідності немає, гроші залишаться в цілості й схоронності, та ще й принесуть власнику чималий дохід".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі