Жорстоке поводження

Поділитися
Вінницька правозахисна група заявляє, що фактичне примушування осіб, узятих під варту, до «пасивного паління» є грубим порушенням прав людини.

Вінницька правозахисна група заявляє, що фактичне примушування осіб, узятих під варту, до «пасивного паління» є грубим порушенням прав людини.

Про це УНІАН повідомили у Вінницькій правозахисній групі, коментуючи скаргу родичів колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на те, що остання змушена перебувати у камері СІЗО разом із іншою засудженою, яка палить у житловому приміщенні (камері).

Вінницька правозахисна група зазначає, що, незалежно від того, хто зазнає примушування до «пасивного паління» - колишній високопосадовець, державний діяч, чи пересічний в’язень, - держава зобов’язана однаковою мірою дбати про збереження здоров’я осіб, котрі перебувають під її повним контро­лем і під час ув’язнення повністю залежать від держави. «Жодні аргументи щодо перенасе­леності в’язничної системи, складних економічних умов тощо не повинні братися до уваги, коли йдеться про здоров’я людини», - наголошують правозахисники.

Вінницька правозахисна група нагадує, що питання примусового «пасивного паління» в пенітенціарній системі неодноразово ставали предметом розгляду Європейського суду з прав людини. Так, за даними право­захисників, у недавньому рішенні у справі «Флореа проти Румунії» суд встановив, що тривале перебування арештованого у приміщенні з іншими в’язнями, які створювали для нього ситуацію «пасивного паління», було жорстоким поводженням і становило порушення Ст.3 Євро­пейської кон­венції про захист прав людини та основоположних свобод. Ана­логічну позицію зайняв Європейський суд і у справі «Трєпашкін проти Росії №2», проте справедливо буде уточнити, що заявник у цій справі хворів на бронхіальну астму.

Крім жорстокого поводження, примушування ув’язнених до «пасивного паління» може, на думку право­захисни­ків, становити й загрозу порушення права на безпечне довкілля, яке є похідним від прав людини, визначених приписами Ст.8 Євроконвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Хоча таке право людини, як право на здоров’я, окремо не захищається Євроконвецією, проте воно захищається Конституцією та законами України, відтак Державна пе­нітенціарна служба повинна забезпечити дотримання цього права стосовно всіх ув’язнених, нагадали правозахисники.

Як повідомляє Вінницька правозахисна група, вона регулярно отримує скарги українських ув’язнених та засуджених на примушування до «пасивного паління». Тому правозахисники сподіваються, що завдяки вели­кій суспільній увазі до обставин та умов ув’яз­нення Ю.Тимошенко можна буде негайно розпочати реальні кроки, спрямовані на припинення практики «пасивного паління», яке становить очевидну і серйозну небезпеку для прав кожного, хто зазнає такого поводження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі