ЗАКОН ПРО ІММІГРАЦІЮ: ГОСТИННІСТЬ ТУТ НІ ДО ЧОГО

Поділитися
Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про імміграцію», що передбачає квоту імміграції, яку встановлює Кабінет міністрів на кожний календарний рік...


Верховна Рада України у вівторок розглянула в першому читанні законопроект «Про імміграцію», що передбачає квоту імміграції, яку встановлює Кабінет міністрів на кожний календарний рік. Починаючи від 1994 року, значно зросла кількість заяв із проханням надання українського громадянства. Якщо 1994-го таких заяв було 5763, то торік їх кількість становила 72,8 тис.

Документ визначає імміграцію як прибуття в Україну у встановленому порядку іноземців чи осіб без громадянства лише в одному випадку — на постійне проживання. Відповідно до законопроекту, питаннями імміграції в Україні займатиметься центральний орган виконавчої влади зі справ міграції.

Законопроект припускає, що клопотання про видачу дозволу на імміграцію подають у дипломатичні представництва і консульські установи України за кордоном і в органи міграційної служби нашої держави.

Дозвіл на імміграцію поза квотою надається чоловіку або дружині, дітям і батькам громадян України, а також особам, які народилися чи постійно проживали на її території, а також їхнім нащадкам; членам сімей іноземців чи осіб без громадянства, яким в Україні наданий притулок.

Відповідний дозвіл у межах квот може даватися, зокрема, видатним діячам науки і мистецтва, прибуття яких відповідає інтересам України, іноземцям чи особам без громадянства, які інвестували гроші в українську економіку не менше $100 тис. у встановленому Кабінетом міністрів порядку, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Дозвіл на імміграцію може бути скасовано, зокрема, якщо з’ясується, що він отриманий на підставі подання неправдивих відомостей, підроблених документів або документів, що втратили силу, а також у випадку, коли іммігрант засуджений до позбавлення волі за вироком українського суду, що набрав чинності.

На сьогодні в Україні перебувають 1,6 мільйона нелегальних мігрантів.

За словами народного депутата Романа Безсмертного, протягом 1991—1999 рр. на території України були затримані за нелегальне проживання близько 80 тисяч осіб. І тільки торік таких осіб було затримано близько 15 тисяч. Протягом 1999—2000 рр. щодо нелегальних мігрантів було скоєно 4742 злочини, а нелегальні мігранти скоїли 1240 злочинів. Р.Безсмертний підкреслив, що утримання одного нелегального мігранта коштує Україні $800. За його словами, щорічно держава витрачає близько $130 млн. на утримання таких осіб. Крім того, зазначив депутат, нелегальні мігранти не платять податків, і сума лише прибуткового податку, який вони мають платити, становить $8 млн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі