Закон про адвокатуру підписано

Поділитися
Про це на брифінгу повідомив радник глави держави, керівник головного управління з питань судоустрою адміністрації президента України Андрій Портнов.

Президент України Віктор Янукович підписав закон про адвокатуру та адвокатську діяльність. Про це на брифінгу повідомив радник глави держави, керівник головного управління з питань судоустрою адміністрації президента України Андрій Портнов. За його словами, разом із нещодавно ухваленим Кримінальним процесуальним кодексом і законом про безкоштовне надання правової допомоги цей документ створює основу для надання в країні належної правової допомоги, повідомляє УНІАН.

5 липня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», внесений президентом. Законом передбачено створення органів адвокатського самоврядування та визначено повноваження рад адвокатів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя (регіонів), кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатур, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Ради адвокатів України.

Вищим органом адвокатського самоврядування у державі є З’їзд адвокатів України, а в регіонах - відповідні конференції адвокатів. Також передбачається формування ревізійних комісій адвокатури регіонів та Вищої ревізійної комісії адвокатури.

До складу рад і комісій входять виключно адвокати, що має забезпечити незалежність адвокатури України від органів державної влади та місцевого самоврядування.

Як завдання адвокатського самоврядування визначено: забезпечення незалежності адвоката, захист від втручання у здійснення адвокатської діяльності, підтримка високого кваліфікаційного рівня адвокатів, створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності, забезпечення відкритості інформації про адвокатуру та адвокатську діяльність, забезпечення ведення Єдиного реєстру адвокатів України тощо.

Органи адвокатського самоврядування самостійно вирішують питання формування високопрофесійного адвокатського корпусу, встановлення професійних стандартів та етичних вимог до здійснення адвокатської діяльності, представництва та захисту спільних інтересів адвокатів, співробітництва адвокатури з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами, фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування.

Відповідно до закону, для посилення статусу органів адвокатського самоврядування та підвищення ефективності їхньої роботи передбачено адміністративну відповідальність за неправомірну відмову в наданні інформації на запит кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, її палат і членів, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання невідповідної дійсності інформації, яка необхідна для виконання покладених на комісію завдань.

Крім того, законом передбачено створення Національної асоціації адвокатів України.

Законом розширено існуючі види адвокатської діяльності, професійні права та гарантії адвокатської діяльності, визначено зміст адвокатської таємниці та ефективний правовий механізм її захисту.

Заборонено будь-який вплив на адвоката, втручання в його професійну діяльність, у тому числі з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, органів адвокатського самоврядування, юридичних та фізичних осіб.

Законом встановлено обов’язковість адвокатського запиту.

Врегульовано питання щодо направлення адвокатом адвокатського запиту: визначено коло питань і адресатів, щодо яких може складатися й направлятися адвокатський запит. Запроваджено обов’язковість вимог адвокатського запиту щодо органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, об’єднань громадян. У проекті також установлено строки надання відповіді на адвокатський запит та адміністративну відповідальність за відмову в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності.

Передбачено створення та функціонування Єдиного реєстру адвокатів України.

Єдиний реєстр адвокатів України ведеться Радою адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які отримали право займатися адвокатською діяльністю в Україні. Внесення відомостей до реєстру здійснюють ради адвокатів регіонів і Рада адвокатів України.

Проектом передбачено, що інформація, внесена до Єдиного реєстру адвокатів України, є відкритою на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

У законі впорядковано підстави та порядок здійснення дисциплінарного провадження щодо адвокатів. Право на звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури із заявою (скаргою) щодо поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність, надається кожному, кому відомі такі факти. При цьому дисциплінарне провадження щодо адвоката здійснюється на принципах змагальності, яка створює його учасникам рівні можливості.

Видами дисциплінарних стягнень, які можуть застосовуватися до адвоката, передбачено: попередження, призупинення права займатися адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року, позбавлення права займатися адвокатською діяльністю з подальшим вилученням з Єдиного реєстру адвокатів України - для адвокатів України або вилучення з Єдиного реєстру адвокатів України - для адвокатів іноземних держав.

Законом передбачено допуск адвокатів іноземних держав до здійснення адвокатської діяльності на території України. Адвокат іноземної держави має право займатися адвокатською діяльністю на території України з моменту внесення відомостей про нього до Єдиного реєстру адвокатів України. Із цією метою він звертається з відповідною заявою до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, перед якою повинен довести отримання права займатися адвокатською діяльністю у відповідній іноземній державі.

Адвокат іноземної держави, відомості про якого внесено до Єдиного реєстру адвокатів України, здійснює адвокатську діяльність на території України без обмежень, у тому числі щодо можливих видів адвокатської діяльності. На адвоката іноземної держави поширюються всі встановлені законом професійні права та обов’язки адвоката, гарантії адвокатської діяльності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі