За гуманізацію КК

Поділитися
Пропозицію розширити альтернативні види покарань за скоєння кримінальних злочинів містить закон...

Пропозицію розширити альтернативні види покарань за скоєння кримінальних злочинів містить законопроект №3031 «Про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності)», зареєстрований у Верховній Раді 24 січня.

У пояснювальній записці зазначається, що гуманізація кримінальної відповідальності має посприяти гармонізації українського законодавства з вимогами резолюцій Ради Європи та перенести акценти з покарання того, хто порушив закон, на його виправлення та недопущення повторення злочинів.

Автор законопроекту народний депутат Володимир Стретович («Наша Україна») вважає, що ці завдання можна реалізувати шляхом більш диференційованих підходів у виборі міри покарання за злочин.

Законопроект передбачає вдосконалення положень 22 статей Загальної частини і 73 статей Особливої частини Кримінального кодексу, а також внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу.

Пропонується розширити можливості звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку з її дієвим покаянням або примиренням із потерпілим. У законопроекті запропоновано надати судам можливість зняти з особи судимість до спливу законодавчо встановлених строків, визначивши однією з обов’язкових умов зняття судимості з винної особи повне відшкодування завданої нею шкоди.

Відповідно до законопроекту, запропоновано закріпити повне відшкодування завданої шкоди як обов’язкову умову для звільнення від кримінальної відповідальності особи, якщо вона вперше скоїла злочин незначної або середньої тяжкості та у зв’язку з передачею такої особи на поруки.

Пропонується також розширити перелік видів покарання, альтернативних позбавленню волі (штраф, обмеження волі, громадські роботи). Законопроект передбачає можливість призначення штрафу з розстрочкою його виплати до трьох років, якщо майновий стан підсудного не дає йому змоги сплатити негайно всю суму штрафу.

Надання медичної чи іншої допомоги потерпілому безпосередньо після скоєння злочину пропонується вважати обставиною, яка пом’якшує покарання.

Депутат пропонує звільнити від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру неповнолітніх, які вперше скоїли необережний злочин середньої тяжкості, якщо їхнє виправлення можливе без застосування покарання.

На думку депутата, внесення запропонованих змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів дасть змогу зменшити кількість осіб, засуджених до позбавлення волі, що скоротить витрати держбюджету на потреби пенітенціарних установ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі