ЯК У ПОТЕБЕНЬКА І ПІСКУНА ПОМИЛОЧКА ВИЙШЛА

Поділитися
Несподівано вирішився конфлікт колишнього та нинішнього генпрокурорів, що його докладно висвітлювали ЗМІ...

Несподівано вирішився конфлікт колишнього та нинішнього генпрокурорів, що його докладно висвітлювали ЗМІ. Народний депутат Михайло Потебенько (група «Демократичні ініціативи») заявив про факти зловживання службовим становищем з боку генерального прокурора Святослава Піскуна на посаді глави слідчого управління Державної податкової адміністрації України. Виступаючи в парламенті, М.Потебенько повідомив, що, за дорученням парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, провів перевірку звернень громадян, а також деяких працівників ДПАУ та прокуратури, які стосуються зловживань владою з боку працівників Генпрокуратури та податкової адміністрації. За словами М.Потебенька, перевіркою було встановлено: «окремі працівники слідчого управління ДПАУ», яким нещодавно керував С.Піскун, «за сприяння органів прокуратури зайнялися звичайним рекетом у формі незаконного вилучення в комерційних структур товарів за ціною значно нижчою за їхню фактичну вартість». За інформацією депутата, реалізація цих товарів здійснювалася через структуру під назвою «Рекон», зокрема слідче управління ДПАУ вилучило у фірми «Прометей» ряд іномарок, які «без судових рішень» були розподілені «між своїми знайомими за цінами, вдвічі нижчими за фактичну ціну». Для «прикриття зловживання» використовувалася фальсифікація експертиз, сказав М.Потебенько. За такою самою схемою вилучалися й реалізовувалися інші товари. Крім того, «незаконно порушувалися справи, накладався арешт на майно і навіть заарештовували керівників», підкреслив колишній генпрокурор. Так, за інформацією депутата, незаконно «був заарештований» керівник фірми «Галич», арешт якого незаконним визнав суд.

М.Потебенько зазначив, що єдине, чим він керувався, пропонуючи висловити недовіру генпрокуророві, — це прагнення, щоб «совість була чистою». «Прокурор має бути людиною, яка ні в чому себе не скомпрометувала», — зазначив екс-генпрокурор. У цій ситуації, за його словами, генеральний прокурор, здійснивши ряд порушень законодавства, не може вимагати від інших дотримання законодавства.

Наступного дня генеральний прокурор України Святослав Піскун закликав не загострювати ситуацію з висловленням йому недовіри депутатами Верховної Ради. Коментуючи заяву депутата Михайла Потебенька про винесення цього питання на розгляд Верховної Ради в четвер, С.Піскун заявив, що питання про його відставку не стоїть, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна». «Не слід загострювати ситуацію», — зазначив він. Справді, є «дуже серйозні факти, які потрібно перевіряти», сказав генпрокурор, зауваживши, що з’явилися деякі матеріали, що не є документами.

За словами С.Піскуна, він «зустрівся й поспілкувався» із М.Потебеньком. «Ми домовилися призначити перевірку», — повідомив генпрокурор, додавши: «Підставили частково мене, частково його (М.Потебенька)». «Є таке розумне слово, блатне, називається «розвели». Ось це й сталося», — сказав він.

Крім того, повідомив С.Піскун, під час розмови з екс-генпрокурором з’ясувалося, що в інформації М.Потебенька були спотворені деякі цифри. С.Піскун підкреслив, що ситуацію не було з’ясовано й «потрібно було зустрітися раніше та поговорити», а не виносити це питання на парламентську трибуну. «Ми зустрілися і вияснили, що помилився він і помилився я, коли ми говорили через посередників», — додав він.

Генпрокурор підкреслив, що вже з’ясоване питання, хто винен у цій ситуації. «Ми знайшли, хто йому (М.Потебеньку. — ІФ) дав одні документи, а мені інші», — сказав він, додавши: «Ми з ним розберемося». Водночас він не назвав конкретно, хто саме винен у ситуації, що склалася. При тому С.Піскун зазначив, що йому невідомо, чи зніме М.Потебенько після зустрічі з ним питання про висловлення недовіри генпрокурору.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи причетна Генпрокуратура до товариства з обмеженою відповідальністю «Рекон», С.Піскун підкреслив, що Генпрокуратура ніколи не була причетна до «речей, які підпадають під конфіскацію».

Народний депутат України Григорій Омельченко вважає, що колишнього генпрокурора, а тепер народного депутата Михайла Потебенька потрібно самого притягти до відповідальності за службову халатність стосовно наступника — генпрокурора України Святослава Піскуна.

В інтерв’ю УНІАН він зазначив, що «статтю в Кримінальному кодексі за злочинну службову халатність посадової особи ніхто не скасовував».

За словами Г.Омельченка, йому хочеться запитати в М.Потебенька: «А чому ви нині виступаєте з обвинуваченням С.Піскуна? Де ж ви були раніше, коли обіймали посаду генпрокурора?» Пояснюючи свої слова, Г.Омельченко нагадав, що впродовж 2000—2002 років комітет Верховної Ради з боротьби з корупцією та оргзлочинністю неодноразово звертався до М.Потебенька з запитами щодо перевірки фінансово-економічного стану добродійного фонду «Професіонал», створеного ДПАУ, нагляд за діяльністю якого було доручено здійснювати С.Піскуну — заступнику голови ДПАУ, і фактів зловживання службовим становищем керівництва фонду. Жодного реагування на ці запити, підкреслив народний депутат, із боку М.Потебенька не було.

Співрозмовник агентства також сказав: «З’ясовування стосунків» між колишнім та нинішнім генпрокурорами «схоже на бійку дітей у пісочниці».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі