ВИДИМІСТЬ БОРОТЬБИ

Поділитися
На координаційній нараді з питань боротьби з корупцією й організованою злочинністю в обласній пр...

На координаційній нараді з питань боротьби з корупцією й організованою злочинністю в обласній прокуратурі Волині вкотре було поставлено до ганебного стовпа міліцію — вельми малопопулярну структуру серед населення області. Йшлося, в основному, про результати роботи за минулий рік.

Незайве спочатку повідомити читача про рівень культури деяких працівників обласної прокуратури, а точніше — про її відсутність: журналістів міста запросили за день до координаційної наради. Але, очевидно, пізніше хтось пригадав, що сказати буде нічого. І прийшовши до прокуратури, представникам ЗМІ довелося «завертати голоблі». А наступного дня їм роздали прес-релізи.

На легке зауваження автора цих рядків про те, що непогано було б вибачитися, співробітниця прес-центру Олександра Опалинська не без бридливості відповіла: «Перед ким вибачатися!?» І справді — перед ким? Перед пресою?!

Олексій Баганець у своїй доповіді докладно зупинився на значному зростанні в області найнебезпечніших кримінальних проявів, які становлять понад половину всіх злочинів. «Унаслідок ослаблення профілактичної роботи в області вчинено 3439 тяжких злочинів і 250 особливо тяжких...», — говориться в доповіді прокурора. Маленька область лідирує за показником скоєних групових організованих злочинів, кількість яких збільшилася торік на 18 відсотків. «Флагманами» організованої злочинності в регіоні виступають не лише традиційно «злочинні» прикордонні містечка — Ковель, Володимир-Волинський, Нововолинськ, де організована злочинність зросла в середньому на 38 відсотків, а й райцентри глибокого волинського Полісся — Стара Вижва, де проживає лише 3,5 тисячі населення.

У області працюють цілі «бригади» з викрадання дорогих легкових автомобілів іноземного виробництва. Міліцейська статистика, про яку йтиметься нижче, дає річну цифру викрадень — 347 випадків. Це на 14,5 відсотка більше, ніж у році, що передує звітному. Але прокурор особливо акцентував ось на чому: робота органів внутрішніх справ у цьому напрямі рік у рік погіршується й рівень розкриття цього виду злочинів удвічі нижчий від середньодержавного. А в Луцьку, де крадуть автомобілів більше, ніж у цілому по області, торік у суд направлено лише вісім кримінальних справ цієї категорії. Що засвідчує цілковиту капітуляцію волинських детективів перед злочинним світом.

Загальновідомо, як іноді співвідносяться істина і статистика. Це вдвічі справедливо, коли йдеться про статистику злочинів. Серйозні недоліки існують, відзначив прокурор, у роботі органів внутрішніх справ при прийомі, реєстрації заяв і повідомлень про злочинність, на що постійно вказують керівництву УМВС України у Волинській області міністерські перевірки. Проте позитивних результатів не видно, злочини попросту не реєструються.

За вимогою прокуратури торік анульовано 552 протизаконних постанови про відмову в порушенні кримінальних справ.

Через низьку якість оперативно-розшукової діяльності, дізнання й досудового слідства, для області характерний високий рівень закритих кримінальних справ, за якими злочинці переховуються, а 223 справи через низьку якість розслідування направлено на дорозслідування. Такий рівень слідчого професіоналізму завжди був предметом обговорень на координаційних нарадах, але становище дедалі погіршується.

Зовсім невтішні результати боротьби з організованою злочинністю, корупцією та хабарництвом. З цього питання 12 вересня 2002 року в області проводилася нарада, але становище не поліпшилося. У спецпідрозділах УБОЗ відсутні напрацювання оперативно-розшукових справ щодо організованих злочинних угруповань. Як результат — відділом боротьби з корупцією й організованою злочинністю УСБУ й управлінням боротьби з організованою злочинністю УМВС України у Волинській області не розкрито діяльність жодного злочинного угруповання.

Порушення законодавства припускаються і з боку службових осіб КРУ в області, запевняють у прокуратурі.

Унаслідок цього «середній клас» в області представляють не інженери, офіцери, лікарі, учителі, науковці й середні підприємці, висококваліфіковані робітники та фермери, як у розвинених країнах Заходу, а працівники сфери обслуговування, розважальних послуг, працівники митниць, податкових органів, чиновники.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі