Верховний суд України: кінець перехідного періоду

Поділитися
Щойно головою суду стане своя надійна людина, а не вимушена компромісна фігура — П.Пилипчук, Верховний суд знову матиме всі свої втрачені в результаті нашумілої реформи повноваження.

«Кадрами вирішують усе». Так називалася стаття в DT.UA, опублікована 4 лютого 2011 року. В цьому розлогому матеріалі було підбито підсумки поступального руху влади, яка невблаганно захоплює суди. Через півтора року можна констатувати: кадрами вирішили все.

Серйозні зміни очікують Верховний суд України. У зв’язку з досягненням нинішнім головою суду Петром Пилипчуком пенсійного віку пленум ВСУ повинен провести позачергові вибори голови. На цю посаду буде висунуто нинішнього голову Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССУ) Леоніда Фесенка. На останньому засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів до призначення суддею Верховного суду України рекомендовано саме його. Безперечно, це проміжна рокіровка, за якою не забариться обрання головою Верховного суду України.

Петро Пилипчук очолює Верховний суд з 23 грудня минулого року. Від початку було очевидно, що він обійматиме цю посаду менше ніж рік - 13 жовтня 2012 року Пилипчукові виповниться 65 років, і він має піти у відставку. Тобто посада голови Верховного суду буде вакантною, а суддів очікують нові вибори голови.

2011 року кількість суддів Верховного суду України було збільшено з 20 до 48 осіб. До виконання обов’язків стали 47. Одне місце залишалося, так би мовити, для кадрового резерву. Сьогодні зрозуміло, для якого саме кадра воно було вільним.

Сам Фесенко й не приховує, що він справді має намір боротися за посаду голови ВСУ. Та й чого тут соромитися? Тож ніхто й не соромиться.

Леонід Фесенко з 1996-го по 2006 рік був головою Апеляційного суду Луганської області. 2006 року був обраний народним депутатом за списком Партії регіонів. З жовтня 2010 року обіймає посаду голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, створеного указом президента Віктора Януковича в серпні 2010 року в рамках судової реформи. За час свого існування ВССУ розглянув, зокрема, касацію у кримінальній справі проти другого президента України Леоніда Кучми, якого обвинувачували у причетності до вбивства Георгія Гонгадзе.

Немає жодного сумніву - щойно головою суду стане своя надійна людина, а не вимушена компромісна фігура - П.Пилипчук, Верховний суд знову матиме всі свої втрачені в результаті нашумілої реформи повноваження. «Якщо я стану головою Верховного суду, це буде нашим першочерговим завданням - повернути всі повноваження Верховному суду, - заявив Фесенко. - Верховний суд повинен мати повноваження, які він завжди й мав, - це не моє бажання, просто так повинно бути в будь-якій цивілізованій країні». Хто б сумнівався…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі