СУДОВА СТАТИСТИКА КОРПОРАТИВНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

Поділитися
Фахівці з американської пенітенціарної системи, говорячи про її зайву жорсткість, зазвичай у ролі найбільш наочного прикладу наводять штат Техас, де стабільно виноситься найбільша кількість смертних вироків...

Фахівці з американської пенітенціарної системи, говорячи про її зайву жорсткість, зазвичай у ролі найбільш наочного прикладу наводять штат Техас, де стабільно виноситься найбільша кількість смертних вироків. Однак, як виявилося зовсім недавно, саме цей штат, де недавно правив нинішній президент Америки Джордж Буш, щодо корпоративних злочинців вирізняється разючою толерантністю. І це особливо показово з урахуванням того факту, що саме в Техасі розташована штаб-квартира компанії Enron, абсолютного рекордсмена з корпоративного банкрутства, яке носить явні ознаки кримінального злодіяння.

Так, за даними Американської комісії з вироків, у цьому штаті за минулий рік винними в шахрайстві в особливо великих розмірах було визнано 162 чоловік. Однак до позбавлення волі засуджено лише 115 із них. Ще 23 відбулися умовним ув’язненням, а покарання інших звелося до втішливої комбінації штрафів і деяких обмежень свободи пересування й обмеження в правах. При цьому з тих, хто за вироком суду все ж потрапив до в’язниці, 53 одержали строк від 12 місяців і менше, а середнє за всіма вироками покарання склало 18,2 місяця. Враховуючи, що всі ці засуджені уникли направлення до пенітенціарних закладів суворого режиму, вони мають шанс на дострокове звільнення, а отже у більшості випадків відбудуться легким переляком. Найсуворішим покаранням у цьому ряду стало засудження колишнього головного фінансиста компанії Aurora Food, який розтратив 43 мільйони доларів, — аж на 57 місяців тюремного ув’язнення. Хоча на такий строк у середньому в Америці засуджується звичайнісінький крадій автомобіля.

Частіше за все про рекордну кількість смертних вироків у Техасі говорять, наводячи приклади їхнього несправедливого винесення. Однак Національний центр поліцейської аналітики нещодавно опублікував дані, за якими у штаті, де з початку 1990-х чітко намітилася тенденція жорсткого покарання за карні злочини, різко впала кількість тяжких злочинів. Так, число убивств протягом десятиліття скоротилося на 57 відсотків, згвалтувань — на 26, а кількість збройних пограбувань — на 48 відсотків. У доповіді центру про причини настільки різкого зниження злочинності говориться ось що: «Точно можна зробити висновок про те, що важливу роль відіграє жорсткіша політика щодо злочинців. Більша їхня частина опиняється за гратами і залишається там триваліший час».

Як показують спеціальні дослідження, суттєвим чинником зниження злочинності слугує не лише страх перед суворим покаранням, а й надійна ізоляція злочинних елементів від суспільства і тривале обмеження їхньої діяльності. Однак у випадку з корпоративною злочинністю в штаті простежується зворотна тенденція, яка викликає в злочинців у «білих комірцях», з чиєї вини мільйони людей втрачають свої заощадження, впевненість у тому, що команда гарних адвокатів завжди зможе «відмазати» їх від хоч скількись серйозного покарання. Для цього потрібно мати лише достатньо грошей, нехай навіть набутих не зовсім чи навіть зовсім нелегальним шляхом.

за матеріалами International Herald Tribune

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі