Ренат Кузьмін: думи про демократію…

Поділитися
Перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін у Європейському парламенті визнає порушення «демократичних принципів» у зв’язку зі справою екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін у Європейському парламенті визнає порушення «демократичних принципів» у зв’язку зі справою екс-прем’єра Юлії Тимошенко і пояснює це чинним досі Кримінально-процесуальним кодексом, прийнятим 1961 року.

Виступаючи в середу у Брюсселі в Європейському парламенті в рамках конференції, присвяченої ситуації з Тимошенко, Кузьмін сказав: «Було допущено деякі порушення, але не українського законодавства, а порушення демократичних принципів. Причиною цього є КПК, прийнятий ще 1961 року», передає «Інтерфакс-Україна». Р.Кузьмін визнав, що «деякі його положення не відповідають європейським стандартам, але іншого кодексу в України немає».

Заступник генерального прокурора навів статистику, згідно з якою за цим Кримінально-процесуальним кодексом за час президентства Віктора Ющенка було засуджено 907 тис. чоловік, і «нічого не було зроблено для того, аби змінити ситуацію». «Ми йдемо назустріч Європі, але не ми його (КПК) придумали, і ми намагаємося позбутися цієї спадщини», - підкреслив він.

При цьому Кузьмін зазначив, що його присутність у Європейському парламенті є підтвердженням відкритості української влади. «Ми готові до відкритого й чесного діалогу, і я ще раз підтверджую прагнення українського народу до європейської інтеграції», - додав він.

Представник Гельсінкського комітету з прав людини (Данія) Мікаель Лінгбо, своєю чергою, висловив думку, що коли порушено права людини, то «порушено українське законодавство». Він ще раз підтвердив свою позицію, відповідно до якої вважає «політично мотивованими переслідування колишніх членів уряду». «Ми не оцінюємо аспект винен - не винен, а порушення прав людини. Я був здивований, побачивши низку порушень у сфері прав людини», - додав він.

При цьому Лінгбо поділяє позицію Європейського Союзу, відповідно до якої політики мають нести політичну відповідальність. У зв’язку з цим він навів для прикладу висловлювання одного з європейських політиків, який зазначив, що, намагаючись знайти вихід із фінансової кризи, можна прийняти неправильне рішення. «Невже за це мене треба відправити у в’язницю?» - процитував політика Лінгбо.

Представник української Генеральної прокуратури заявив, що погодиться з твердженнями Лінгбо, але тільки з одним істотним зауваженням. Це зауваження полягає в проблематиці карного переслідування Тимошенко, яке має дві складові - політичну і правову. «Це (оцінка європейцями справи Тимошенко. - Ред.) політичні оцінки юридичних фактів, а політичні оцінки найчастіше робляться на догоду політичним цілям», - вважає Кузьмін.

Заступник генпрокурора, аргументуючи той факт, що кримінальну відповідальність несуть не тільки представники опозиції, а й представники нинішньої влади, почав зачитувати перелік посадових осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності. На це із залу прозвучала репліка: «Що за країна…»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі