ПРОКУРАТУРА НЕЗАДОВОЛЕНА СУДОМ І УБОЗОМ...

Поділитися
Прокуратура Києва не задоволена роботою столичного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України...

Прокуратура Києва не задоволена роботою столичного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

«Ми не задоволені роботою УБОЗ», — заявив у середу на прес-конференції прокурор Києва Василь Присяжнюк. Він зазначив, що його точку зору поділяє також начальник Головного управління МВС України в Києві Петро Опанасенко, котрий у даний час «робить серйозні кадрові зміни в цій службі». Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Прокурор Києва зазначив, що вже нинішнього року було порушено кримінальну справу стосовно працівника УБОЗ, котрий побив людину, і цей працівник буде затриманий. «Такі дії неприпустимі, вони породжують безкарність», — сказав В.Присяжнюк. 2002 року стосовно працівників міліції порушено 34 кримінальні справи, 19 із яких передані до суду.

Невдоволення прокуратури викликало також рішення Шевченківського місцевого суду Києва, котрий, як заявив В.Присяжнюк, неправильно застосував закон стосовно співзасновника ТОВ «Ринок-1» («Троєщинський ринок») Валерія Прищика, виправдавши його за низкою обвинувачень і випустивши на свободу.

Прокурор Києва упевнений, що слідство змогло зібрати достатньо доказів провини В.Прищика. «Ми довели все, і ми стоїмо на своєму», — сказав він, нагадавши, що прокуратура оскаржила вирок Шевченківського суду в Апеляційному суді Києва. В.Присяжнюк також наголосив на серйозності справи, за якою обвинувачувався В.Прищик. «Справа ця серйозна. Це бандитське угруповання. І ця справа мала хорошу перспективу», — підкреслив він. Слідство обвинувачує В.Прищика в організації 1992 року злочинного угруповання і надалі організації здирств на території Києва. Підтримуючи обвинувачення в суді, представник прокуратури просив для обвинувачуваного 12 років позбавлення волі. 27 грудня 2002 року Шевченківський суд засудив В.Прищика за організацію хуліганських дій до трьох років обмеження свободи. Водночас він був виправданий за обвинуваченнями в організації нанесення тяжких тілесних ушкоджень, у тому числі таких, що призвели до смерті, а також в організації здирств. Окрім В.Прищика, обвинувачуваними в справі також проходили Сергій Онопрієнко і Володимир Прокопенко. Суд засудив їх до 8,5 року позбавлення волі, однак вони також були звільнені з-під варти, бо минув термін давнини скоєних злочинів.

Київська прокуратура оскаржила 9 січня це рішення, вимагаючи скасувати вирок Шевченківського суду. «Суд застосував неправильно закон. Дуже м’яке покарання дав цим людям (В.Прищику і ще двом обвинувачуваним). Це неприпустимо», — заявив В.Присяжнюк.

Звісно, можна сперечатися про те, чи припустимо посадовій особі в такій формі висловлюватися щодо рішень суду. Хоча, напевно, дуже багато людей у глибині душі згодні з думкою прокурора з даного приводу. Що стосується першого об’єкта прокурорського невдоволення, то складається враження, що це невдоволення — усього лише наслідок вже неодноразово висловлюваного обурення діяльністю деяких працівників УБОЗ, зокрема народними депутатами України. І не більше того.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі