Представники ДПА не бажали надавати інформацію про фірми, яким повернули ПДВ

Поділитися
17 січня у МВС відбулося підбиття підсумків оперативно-профілактичної операції, що завершилася днями...

17 січня у МВС відбулося підбиття підсумків оперативно-профілактичної операції, що завершилася днями. На цьому зібранні йшлося не лише про успіхи та досягнення у цифровому вимірі, такі, як, наприклад, відвідування дільничними України майже 10 мільйонів громадян, а й про ті проблеми та «підводні рифи», об які в окремих моментах цей захід таки спіткнувся.

Міністр Василь Цушко зазначив, що відпрацювання виявило великі резерви, які ще залишаються для повсякденної роботи правоохоронців. Адже такий сплеск їхньої активності висвітлив лише крихітну частину з тієї глиби «каналів», «угруповань», «цехів», які насправді діють у країні. Через те знайшлися в очільника відомства і підстави для критики колег. Ось, приміром, транспортна міліція, судячи з нинішньої ситуації, практично змирилася з існуванням неорганізованої привокзальної торгівлі, а в Одеському регіоні серед тамтешніх фальсифікаторів та реалізаторів підробок чимало осіло... нелегальних мігрантів! Дивною видалася й ситуація, коли у такому транзитному краї, як Закарпаття, правоохоронці практично не спромоглися виявити ні незаконно збутих ліків, що стало однією з основних тенденцій цієї акції, ні значних груп тих-таки нелегалів. Причому найтривожніша ситуація склалася у прикордонних областях, де відпрацювання вирішили продовжити до 1 лютого.

Дався взнаки і певний формальний підхід деяких, здавалося б, зацікавлених відомств до активної співпраці з правоохоронцями протягом цього періоду. Вони натомість проявили абсолютну незацікавленість у виявленні нерідко власних же прорахунків та проблем. Наприклад, фактично не брав участі у відпрацюванні Антимонопольний комітет, майже не допомагали митні органи (і не дивно, адже тільки проти працівників Вадул-Сиретської митниці на Буковині було порушено три кримінальні справи), як і, що стало зрозуміло з виступів керівників регіональних УВС, керівників департаментів міліцейського відомства, інспекція за якістю лікарських засобів. Цікаво, що в останній ігнорували факти викриття міліцією порушень у цій сфері — вони залишалися без відповідного реагування з боку інспекції. На Луганщині від спільних із міліцією заходів, рейдів відмовлялися представники ДПА, які, приміром, не бажали надавати інформацію про фірми, котрим повернули ПДВ: мовляв, через «конфіденційність» тих відомостей. Звісно, схему такої «співпраці» треба докорінно ламати, і про міжвідомчі «перешкоди», які зовсім не сприяли очищенню економіки та соціуму від криміналу, МВС доповідатиме на слуханнях щодо підсумків відпрацювання при прем’єр-міністрові, яке має відбутися 22 січня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі