ПОРАХУВАЛИ — ПРОСЛЬОЗИЛИСЯ...

Поділитися
В Україні буде впроваджена комп’ютерна система обліку дітей «кризових категорій». Таке рішення п...

В Україні буде впроваджена комп’ютерна система обліку дітей «кризових категорій». Таке рішення прийнято на спільному засіданні колегії Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти й науки України та МВС.

На засіданні наводилися цифри, відповідно до яких на 1 листопада в країні діяли 94 притулки для неповнолітніх, 18 центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. Лише нинішнього року відкрито три притулки і 10 центрів.

Медобстеження свідчать, що серед вихованців притулків лише близько 30% — умовно здорові, більшість — хворі. Найпоширенішими є хвороби органів дихання, кишково-шлункового тракту, шкіри. Типові явища серед вихованців притулків — вживання алкоголю, тютюнокуріння, токсикоманія, ранні статеві стосунки.

На 1 вересня на обліку в службах у справах неповнолітніх знаходилися 134 тис. дітей.

На засіданні наголошувалося, що найефективнішими методами запобігання дитячій безпритульності, профілактики негативних проявів серед неповнолітніх є проведення рейдів службами у справах неповнолітніх разом із працівниками освіти, підрозділами кримінальної міліції у справах неповнолітніх, у ході яких затримуються безпритульні діти, котрі бродяжать і жебракують. Із цими дітьми проводиться профілактична робота, вживаються заходи, щоб їх повернути в місця постійного проживання. У разі, якщо неможливо повернути дитину в сім’ю, вирішуються питання про те, щоб її тимчасово помістити у заклад соціального захисту неповнолітніх.

В Україні також проводився всеукраїнський рейд «Урок», під час якого виявляються діти шкільного віку, котрі без поважних причин не приступили до навчання. У ході такого рейду нинішнього року виявлено 11,2 тис. таких дітей. Після вжитих заходів до навчання повернулися вже 6,5 тис. із них.

Протягом року підрозділами кримінальної міліції у справах неповнолітніх, службами у справах неповнолітніх виявлено 13,2 тис. неблагополучних сімей і 6,5 тис. батьків, які негативно впливають на виховання дітей або чинять насильство над ними. 2,8 тис. осіб винесено офіційні попередження і підготовлено 2,4 тис. клопотань про позбавлення батьківських прав.

За дев’ять місяців року на облік підрозділів кримінальної міліції у справах неповнолітніх узято 22,7 тис. дітей, а в цілому на обліку перебувають 46 тис. неповнолітніх, із котрих 22% — діти віком до 14 років, 78% — 15—17 років.

У 80% випадків рішенням суду діти з асоціальними проявами в поведінці повертаються в сім’ї, тобто оточення, яке стало причиною їхньої протиправної поведінки й засудження.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі