ПІНЧУК ПРОТИ «ЛЮДИНИ РОКУ»

Поділитися
25 грудня минулого року скульптор Олег Пінчук звернувся в Голосіївський суд столиці з позовною заявою у зв’язку з порушенням його майнових прав як суб’єкта авторського права...

25 грудня минулого року скульптор Олег Пінчук звернувся в Голосіївський суд столиці з позовною заявою у зв’язку з порушенням його майнових прав як суб’єкта авторського права. Відповідач — організатори загальнонаціональної програми «Людина року», соціально-громадський фонд «Дзвони майбутнього». Сума, на яку претендує позивач, — 2 000 000 гривень. Того ж дня суд у порядку забезпечення позову ухвалив заборонити фонду «Дзвони майбутнього» і київському творчо-виробничому комбінату «Художник» виробляти, продавати і використовувати якимось іншим чином примірники твору — скульптурного символу акції «Людина року» — статуетки «Прометей-Престиж», ласкаво названі в народі «ніжками Буша», автором яких є Олег Пінчук. Як повідомляється в прес-релізі, поширеному представниками позивача, другим пунктом, що підлягає негайному виконанню, є арешт коштів соціально-громадського фонду «Дзвони майбутнього». Крім того, автор висунув вимогу повернути йому всі видані номінантам статуетки.

З часу існування програми «Людина року» твір О.Пінчука «Прометей-Престиж» використовувався як її скульптурний символ. Протягом семи років організатори «Людини року» без дозволу автора виготовили і розповсюдили більш як 150 примірників скульптури. Крім того, зображення даного твору використовується в презентаційних буклетах, проспектах, рекламі, ЗМІ з метою популяризації акції. Водночас виключне право на використання твору належить Олегу Пінчуку. Сам він стверджує, що такими діями йому було завдано моральних збитків, а посилання опонентів на відсутність відповідного договору цілком справедливо називає неспроможними.

«ДТ» попросило Олега Пінчука відповісти на кілька запитань.

— Олеже Степановичу, не шкода вам забирати статуетки у нагороджених, адже вони невинні?

— Це було дуже непросте для мене рішення, але від цієї вимоги я відмовився. По-перше, із великою повагою ставлюся до тих, хто отримав цю нагороду. Це відомі люди, які багато зробили для того, щоб у нашій країні утвердилася демократія. По-друге, я прибрав цю вимогу, щоб не вплинути негативним чином на імідж України. Адже цю нагороду здобули, наприклад, посли, підприємці, котрі вже залишили межі нашої держави.

— Безсумнівно, цей прецедент усе одно позначиться на іміджі нашої держави.

— Мені здається, що законне вирішення проблеми не справить негативного впливу. Цей процес лише свідчитиме про те, що й у нас має місце нормальне явище, коли людина може на весь голос заявити про порушення своїх прав. Я розраховую, що мій позов буде задоволений, я одержу необхідну суму, і це послужить доказом того, що ми живемо в цивілізованій країні. Це буде прецедент.

— Ви намагалися вирішити проблему позасудовими засобами?

— Дуже багато разів, але все обмежувалося лише обіцянками…

— Чому ви зупинилися саме на такій сумі — 2 000 000 гривень?

— Вважаю, що дана сума зважена й абсолютно виправдана, з огляду на, зокрема, кількість поширених статуеток і тривалість використання мого твору. Взагалі, що стосується суперечок із приводу захисту авторських прав у світовій практиці, то там, як відомо, фігурують значно більші суми.

Суд розпочне розгляд даної справи 11 лютого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі