Передвиборний кримінал

Поділитися
«Зафіксовано факти підкупу виборців. Таких фактів десятки», — сказав журналістам у Києві в.о. міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко...

«Зафіксовано факти підкупу виборців. Таких фактів десятки», — сказав журналістам у Києві в.о. міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко.

Корнієнко підкреслив, що сума, яку пропонують виборцям за голосування за певну силу, коливається від 100 до 200 гривень, а також пропонують продукти харчування.

В.о. міністра також повідомив, що міліція виявила понад 200 фактів, які тим чи іншим чином пов’язані з порушенням виборчого процесу. Відкрито 13 кримінальних справ, пов’язаних із порушенням виборчого законодавства. За словами Корнієнка, серйозних порушень законодавст­ва міліція поки що не зафіксувала — зазвичай йдеться про пошкодження майна політсил, білбордів. «Приблизно половина з цих порушень — це провокації й політичні технології», — підкреслив він.

М.Корнієнко також зазначив, що оперативні штаби міліції, створені на час проведення виборів, працюватимуть цілодобово. За його словами, в міліції працюють прямі лінії зв’язку, «гарячі лінії» різних підрозділів, зокрема паспортних столів. «Ми працюємо в режимі он-лайн», — зазначив він.

Своєю чергою, міністр внутрішніх справ Василь Цушко, який перебуває у передвиборній відпустці, в інтерв’ю журналістам висловив упевненість, що міліція зможе запобігти й проти­стояти порушенням під час виборів. «Будуть іти в наручниках, аж свистітимуть», — підкреслив він.

Цушко також попередив членів виборчкомів і окружних комісій про відповідальність за фальсифікацію. «Досвід показує, що сидіти будуть виконавці», — сказав він. За словами Цушка, на селекторній нараді в МВС співробітникам міліції дали жорстку команду протистояти можливим порушенням і чітко дотримуватися законодавства.

Служба безпеки України заявляє про збільшення кількості повідомлень, які надходять на її телефонні лінії довіри про порушення під час виборів у Верховну Раду. Про це на брифінгу повідомила начальник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

«Ми встановили телефони довіри ще 10 серпня. Вже через тиждень такі телефонні лінії діяли в усіх регіонах України», — сказала Остапенко. Вона також зазначила, що з наближенням виборів кількість дзвінків на телефони довіри збільшилася. «Якщо минулого тижня надходило до 50 повідомлень на день, то в останні дні передвиборної кампанії надходить до ста заяв громадян», — зазначила Остапенко. Вона додала, що СБУ в рамках своєї компетенції аналізує надану інформацію щодо можливих порушень виборчого законодавства.

СБУ повідомляє, що невідкладно інформує ЦВК й органи прокуратури про всі виявлені порушення. Служба безпеки України заявляє про відсутність фактів іноземного втручання у вибори до Верховної Ради.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі