Онопенко: Судову реформу треба здійснювати в умовах політичної стабільності

Поділитися
«У нас є чітке бачення того, як зробити судову систему простою, зрозумілою, доступною для людей та ефективною...

«У нас є чітке бачення того, як зробити судову систему простою, зрозумілою, доступною для людей та ефективною. Але судову реформу треба здійснювати в умовах політичної стабільності, щоб уникнути додаткової політизації правосуддя і руйнування судової системи», — заявив в інтерв’ю «ДТ» голова Верховного суду України Василь Онопенко.

«Тому я бачу в цьому плані два взаємопов’язані завдання: не допустити подальшого нищення судової влади шляхом впровадження непродуманих, юридично необґрунтованих, неконституційних заходів, що їх передбачають законопроекти, внесені до парламенту. Відразу після стабілізації ситуації у державі розпочати реалізацію судової реформи, концепцію якої буде вироблено спільно з представниками законодавчої та виконавчої влади», — наголосив він.

Коментуючи суть реформи, Онопенко зазначив, що передусім треба зосередитися на забезпеченні єдності судової системи та вдосконаленні судового процесу. Крім того, особливу увагу приділити кадровій проблемі.

Також, на думку голови Верховного суду, судова система має складатися з якнайменшої кількості видів судів.

«Якщо говорити в загальних рисах, то чим менше різних видів судів, тим краще людям, зокрема тому, що тоді буде зрозуміліше, куди звертатися по захист своїх прав. Уже сьогодні люди губляться у численних судових інстанціях, їхні справи кочують з одного виду судів в інший, — пояснив він. — Спеціалізація судів потрібна, але з тих юрисдикцій і в тій частині, які сприятимуть якіснішому правосуддю».

«Головне, щоб система забезпечувала доступність, справедливість, об’єктивність судочинства і вирішення судами спорів у розумні терміни. Ось визначальні особливості європейських стандартів», — підсумував Онопенко.

Він підкреслив, що для цього судова влада має бути незалежною: «Вона не є ні першою, ні другою, ні третьою, а є владою, рівною із двома іншими — законодавчою та виконавчою. Її можна назвати вирішальною, оскільки саме суд ставить крапку у вирішенні соціальних конфліктів і в розумінні та застосуванні закону».

«Всім — від Президента, міністра, депутата до звичайного громадянина — потрібно звикати до того, що останньою правовою інстанцією в державі є суд. Щоб його рішення були законними і справедливими, потрібно створити відповідні передумови, а не ігнорувати судові рішення чи давати їм власну суб’єктивну оцінку», — відзначив Василь Онопенко.

Детальніше про перспективи розвитку судової системи України читайте в інтерв’ю Олександри Примаченко з Василем Онопенком у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі