Обвинувачувані осудні

Поділитися
Апеляційний суд Києва заслухав вчора результати експертиз, призначених підсудним у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе...

Апеляційний суд Києва заслухав вчора результати експертиз, призначених підсудним у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Усіх їх визнано осудними. Додаткова комплексна експертиза, яка проводилася стосовно Миколи Протасова, показала його схильність до перебільшення симптомів своїх захворювань, повідомило агентство УНІАН.

Медичні експертизи стосовно колишніх співробітників департаменту зовнішнього спостереження та кримінальної розвідки МВС Миколи Протасова, Олександра Поповича і Валерія Костенка, обвинувачуваних в убивстві журналіста Георгія Гонгадзе, суд призначив у липні нинішнього року: двом із них - підсудним Костенку і Поповичу - психологічні обстеження, а підсудному Протасову - комплексну психолого-психіатричну експертизу.

Результати обстежень підсудних, що їх проводили експерти психіатричного центру на базі лікарні імені Павлова та спеціалісти Головного бюро судмедекспертизи, Апеляційному суду Києва вдалося заслухати лише вчора. Як розповіла виданню Валентина Теличенко, представник удови загиблого журналіста Мирослави Гонгадзе, комплексна експертиза, яка проводилася стосовно підсудного Протасова, показала, що стан його здоров’я «у межах вікової норми». Як відомо, він неодноразово скаржився на погіршення стану здоров’я, зокрема на підвищений тиск і прискорений пульс. У зв’язку із цим під час судових засідань доводилося навіть викликати швидку допомогу.

Крім того, за словами учасників процесу, експерти виявили в Миколи Протасова «елементи агравації» - перебільшення симптомів хвороби або хворобливого стану. «Малося на увазі перебільшення соматичних захворювань, наприклад головного болю. Просто він багато говорить про свої захворювання. Але це не стосується психічного стану - він вважає себе психічно здоровим», - уточнив адвокат підсудного Віктор Чевгуз.

У рамках психологічних експертиз стосовно Валерія Костенка і Олександра Поповича проводилося дослідження особливостей їхнього характеру та мотивації. «Експерти зазначили, що підсудні не схильні фантазувати чи надумувати події, - на думку психологів, вони себе не обмовляють», - розповіла Валентина Теличенко. Крім того, експерти Головного бюро судмедекспертизи склали психологічний портрет підсудних. За словами учасників процесу, це потрібно для правильного визначення міри покарання. «Про Костенка експерти сказали, що він кається, що в нього занижена самооцінка і є почуття провини. А от у Протасова почуття провини не виявили, - переповів висновок психологів один з учасників процесу. - Про Поповича сказали, що для нього головне - сім’я, він був відданий начальству й хотів працювати, аби добре заробляти для своєї сім’ї».

«Усіх трьох визнано осудними, і вони можуть відповідати за законом», - підсумував пан Чевгуз. Утім, він має намір повторно подати суду клопотання про підтвердження групи інвалідності щодо свого підзахисного.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі