НАЗУСТРІЧ ВИБОРАМ

Поділитися
Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, яким обмежено термін оскарження порушень у роботі виборчих комісій...

Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, яким обмежено термін оскарження порушень у роботі виборчих комісій.

Згідно з рішенням КС, положення четвертого речення частини 6 статті 29 закону про вибори народних депутатів є неконституційним. Відповідно до цього положення, скаргу на порушення, яке мало місце під час підрахунку голосів і встановлення результатів голосування в роботі дільничної виборчої комісії, можна подати в окружну комісію або суд протягом двох днів після дня виборів, а в роботі окружної комісії — у Центрвиборчком або суд протягом п’яти днів після дня виборів.

КС визнав неконституційним це положення в частині, яка не дозволяє оскаржити скоєні по закінченні двох і п’яти днів після виборів порушення в роботі виборчкомів.

Визнані неконституційними положення закону втрачають силу з дня затвердження КС даного рішення.

Суд ухвалив це рішення, розглянувши конституційне звернення громадянина Івана Діяка й конституційне подання 49 народних депутатів, які просили офіційно витлумачити положення закону про вибори, що стосується термінів оскарження порушень під час підрахунку голосів і встановлення результатів виборів, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Як заявив на прес-конференції голова КС суддя-доповідач у цій справі Микола Селівон, суд вирішив не тлумачити дану норму закону, а визначити її відповідність Конституції. Приймаючи рішення, КС виходив із того, що встановлення законом термінів оскарження рішень, пов’язаних із виборами, спрямоване на реалізацію виборчих прав громадян і формування легітимного парламенту в установлений Конституцією термін. Тому визначення стислих строків оскарження порушень відповідає характеру виборчого процесу, але при їх затвердженні й застосуванні не повинні порушуватися права і свободи виборців, політичних партій (виборчих блоків), кандидатів у народні депутати, говориться в рішенні суду.

КС установив випадки, коли встановлення результатів голосування й рішення про результат виборів приймалися окружкомами після закінчення терміну, визначеного для оскарження рішень, дій або бездіяльності комісій. Це пов’язано з повторним підрахунком голосів на окремих ділянках і повторному встановленні результатів виборів на основі рішень виборчкомів вищого рівня або суду.

Таким чином, положення, яке обмежує терміни оскарження рішень виборчкомів, порушує конституційну гарантію, що надає право на судовий захист, який не може бути обмеженим, і право на письмові звернення в органи держвлади й місцевого самоврядування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі