Грабунок серед білого дня… за санкцією Феміди

Поділитися
Про випадки «таємних» судових наказів щодо фіктивних неплатників і виконання цих наказів, внаслідок чого люди можуть недорахуватися грошей у своїх пенсіях.

Про випадки «таємних» судових наказів щодо фіктивних неплатників і виконання цих наказів, внаслідок чого люди можуть недорахуватися грошей у своїх пенсіях, розповідає експерт Харківської правозахисної групи з питань ЖКГ Михайло Гаєвський: «1 червня я отримав рекомендований лист із Дзержинського відділу Державної виконавчої служби (ДВС), у якому перебувала постанова про відкриття виконавчого провадження. Ця постанова не була оформлена належним чином: на ній не стояла печатка й підпис начальника цього відділу (на бланку Мін’юсту має бути: «Затверджую», начальник Дзержинського відділу виконавчої служби», печатка. А це документ, який не має офіційного статусу: я ознайомився, порвав і викинув у кошик. А вони мені зробили нарахування на пенсію).

З постанови випливало, що ще минулого, 2011-го, року, в грудні Дзержинським судом міста Харкова було видано судовий наказ, який визнавав мене та особу, котра нібито мешкає разом зі мною, боржниками комунального підприємства «Харківські теплові мережі» (КП «ХТМ»). Цей судовий наказ, на порушення законодавства, не був висланий на мою адресу у встановлений термін - 10 днів, тобто про цей наказ я нічого не знав. Жодних документів із суду не отримував. Тобто вперше я про це довідався, тільки коли відкрив ось цю постанову. Знову ж, із тексту постанови я зрозумів, що в судовому наказі міститься брехня. Чому? Бо там було вказано особу, котра зі мною не мешкає з 1999 року. Факт цього немешкання був встановлений ще в 2005 році тим-таки Дзержинським райсудом. Виходить, що заявник, тобто юрист КП «ХТМ», у своїй заяві вказав свідому брехню, - я регулярно оплачую послуги КП «ХТМ», і тому в мене борги виникнути не могли. Отже, мені приписали борги ось цієї особи, котру «поселили» в мою квартиру. Природно, я відреагував заявою на ім’я голови суду, в якій виклав своє бачення ситуації, заявою на ім’я начальника Дзержинського відділу ДВС і додав також заяву, яку надіслав на ім’я голови. Начальник Дзержинського відділу ДВС відповів, що він зупинити або скасувати провадження не може з певних причин. Від голови Дзержинського суду я досі жодної відповіді, на порушення всіх норм, не отримав. Я звернувся в прокуратуру Дзержинського району із заявою про те, що голова Дзержинського райсуду порушує вимоги чинного законодавства - не відповідає на мій інформаційний запит. Жодної реакції (від голови суду) навіть після цього не було, хоча вже минуло п’ять днів.

Боргу нарахували кілька тисяч гривень: буцімто я є боржником, хоча всі квитанції про те, що я за себе платив, у мене на руках. Нині я підготував заяву вже в Дзержинський суд, щоб було зупинено виконавче провадження з цього судового наказу. Буде також заява з вимогою, аби вони мені його вислали або видали на руки у встановленому порядку, - я цього наказу так і не бачив, про його існування взагалі нічого не знав. Тобто виходить, що його ніби й немає. Від мене приховують сам судовий наказ, і від мене приховують прізвище судді, який його видав.

Тільки за останні півроку в Харкові сталося близько десятка таких випадків.

Тобто приходить повідомлення про відкриття виконавчого провадження. Це перший випадок, і другий - люди довідуються про те, що вони були під судом, коли в них із пенсії вже починають забирати гроші. І коли вони намагаються з’ясувати, в чому річ, виявляється, що таке сталося без їхнього відома.

Бувають випадки, коли люди справді не платять і тому з пенсій забирають гроші? Чи люди платять, а їх все одно «грабують» у такий ось спосіб?

У всіх цих десяти випадках люди недоплачували, але недоплачували на законних підставах, тому що вони не одержували послуг, - складалися акти-претензії, причому дуже часто складалися самими тепловиками, представниками КП «ХТМ», але перерахунок не виконувався. І виходить, що людям нараховували суми до оплати за неотриману послугу. Отже, це подвійне шахрайство з боку представників КП «ХТМ»: вони ніби й складають акт-претензію, що потрібно зробити перерахунок, і тим часом крадькома подають до суду й за повною програмою з людини хочуть отримати гроші».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі