Дніпропетровську міліцію звинувачують в системному порушенні прав журналістів

Поділитися
Правоохоронні органи Дніпропетровська порушують права журналістів, а також ігнорують порушення прав журналістів з боку третіх осіб...

Правоохоронні органи Дніпропетровська порушують права журналістів, а також ігнорують порушення прав журналістів з боку третіх осіб. До такого висновку прийшли журналісти і експерти на засіданні секретаріату обласної організації Національної спілки журналістів України.

Факти порушення прав журналістів набули системного характеру, вважає член секретаріату, головний редактор «Газети по-дніпровськи» Борис Брагінський.

Він стверджує, що міліція, порушуючи закон України «Про інформацію», не пропускала журналістів до зруйнованого вибухом газу будинку на Мандриківській, 127. Внаслідок цього першу добу інформувала громадськість про інцидент тільки прес-служба МНС. На питання про причини такої поведінки міліціонери заявляли, що мають відповідний наказ від свого керівництва.

Коментуючи ситуацію, начальник відділу зв’язків з громадськістю УМВС Олексій Щербатов заявив наступне: «Люди з оточення не могли пропустити журналістів. Їм же відповідати за їхнє життя та здоров’я. А їхні посилання на начальство цілком зрозумілі. Не готові всі міліціонери розмовляти з вами. Переляк у них».

Ще одним фактом порушення прав журналістів, озвученим Борисом Брагінським, став інцидент з кореспондентом «Комсомольської правди» Миколою Тимошенком. Останнього під час виконання службових обов’язків охорона не пропустила в готель. Журналіста видворили з будівлі, відібрали фотоапарат, диктофон, мобільний телефон. Кореспондент викликав міліцію, але правоохоронці загрожували порушити кримінальну справу проти самого Тимошенка.

Порушенням своїх прав журналісти схильні вважати також позови Дніпропетровського міського управління міліції до газети «Лица». «Стаття 49 Закону України «Про інформацію» обмежує права органів державної влади пред’являти позови до ЗМІ в частині відшкодування моральних збитків, залишаючи лише право вимагати спростування», — нагадує Тетяна Котюжинська, головний юрисконсульт НСЖУ і президент асоціації медіаюристів України.

Подробиці про непрості стосунки дніпропетровських журналістів та міліціонерів читайте у статті Дмитра Петровського «Злочинне непорозуміння» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі