«Чорний список» начальників

Поділитися
У Міністерстві внутрішніх справ РФ знайшли спосіб убезпечити державні і бізнес-структури від рецидивістів-корупціонерів...

У Міністерстві внутрішніх справ РФ знайшли спосіб убезпечити державні і бізнес-структури від рецидивістів-корупціонерів. Усіх, хто колись був засуджений за зловживання на робочому місці та інші злочини і кому суд заборонив обіймати керівні посади, внесли до міліцейського «чорного списку» — Реєстру дискваліфікованих осіб. Ті, хто потрапив у цей реєстр, не зможуть нічим керувати ні в державному, ні у приватному секторі, пише російське видання «Российская газета».

Газета відзначає, що нерідко якогось чиновника засудять за хабар, а він після тюремного ув’язнення створює свою власну фірму. Або стає чиїмось партнером у бізнесі — на знак вдячності, що не видав спільників слідству. Та й частина сум, добутих нечесним шляхом, часто чекає свого часу в затишних місцях. Чим не початковий капітал?

МВС вдалося до безпрецедентного кроку, який може завдати по російській корупції потужного удару: з 1 квітня кадровикам і роботодавцям доведеться звіряти свої призначення з міліцейською базою даних. Більше того, в окремих випадках претендентам на посади начальників будь-якого рангу доведеться пред’являти довідки з міліції. Інакше організації, котра їх працевлаштувала, доведеться заплатити тисячу мінімальних зарплат.

У статті відзначається, що міліцейський реєстр формували майже рік. Міліція й суди уклали угоду, відповідно до якої судові органи всіх регіонів, усіх владних «діагоналей» та «вертикалей» зобов’язані надсилати в Головний інформаційно-аналітичний центр МВС усю, так би мовити, фактуру щодо вироків, які містять заборону обіймати керівні посади.

Російське законодавство передбачає, як додаткове покарання для засуджених за хабарництво й економічні злочини, заборону обіймати керівні посади протягом певного часу після відбуття тюремного терміну. Зазначимо, що закон і раніше вимагав від роботодавців та реєстраторів юридичних осіб звіряти з міліцією кандидатури на посади начальників будь-якого рангу. Але фактично звертатися було нікуди, оскільки такої бази даних не існувало.

У МВС вважають, що створення Реєстру дискваліфікованих осіб дозволить зупинити криміналізацію економіки. Інформаційна база поставить заслін так званим авторитетним підприємцям, значно ускладнить рейдерські операції із захоплення підприємств.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі