БІЛЬШ ЯК 40% УКРАЇНЦІВ ДАЮТЬ ХАБАРІ ЧАСТІШЕ ЗА ВСЕ — ЛІКАРЯМ І ПРАЦІВНИКАМ ДАІ

Поділитися
За останній рік 44% населення України хоча б раз робили подарунки чи давали хабарі посадовим особам...

За останній рік 44% населення України хоча б раз робили подарунки чи давали хабарі посадовим особам. Про це свідчать дані дослідження Українського інституту соціальних досліджень (УІСД) і центру «Соціальний моніторинг», що проводився наприкінці листопада — початку грудня 2002 року. Було опитано понад три тисячі респондентів у всіх регіонах країни. Можлива похибка вибірки не перевищує 1,83%.

Опитування проводилося на замовлення представництва ООН в Україні, повідомив на прес-конференції глава правління УІСД Олександр Яременко. «Хабарництво стало буденним явищем», — констатував він, і на доказ своїх слів навів той факт, що 23% опитаних вважають додаткову оплату послуг державних службовців припустимою.

Найбільший відсоток респондентів, які допускають хабарництво, зареєстрований у Київській області (46%). Друге місце посів Крим (34%), третє — Сумська та Херсонська області (по 29%). У Києві хабарі готові платити 28%. З усіх опитаних близько 9% зараз дають хабарі частіше, аніж у попередні три роки, і ще 10% — настільки ж часто, як і в минулі роки.

Дослідження показало, що частіше за все «подарунки і презенти» дають і одержують у сферах медицини (73% респондентів із числа тих, хто дає хабарі), автоінспекції (25%), освіти (24%), комунального господарства (23%), телефонної сфери (12%), сфери податкової адміністрації (10%), судової системи (7%), митниці (7%) й інших областях (5%).

При цьому 17% опитаних не вважають хабарем гроші, дані вчителю, 16% — лікарю, 9% — працівникам комунальної служби, 9% — телефонної станції, 7% — ДАІ, 5% — митниці, і по 3% — працівникам податкової адміністрації і судової системи, слідчим і прокурорам.

Крім того, більшість українських громадян думають, що практично всі посадові особи в Україні корумповані. 78% населення вважають, що більшість або всі посадовці схильні до хабарництва та корупції.

На думку більш ніж 80% респондентів, нечесною є також і судова система — за корумпованістю, повільністю, неефективністю. У цілому 80% респондентів були «дуже незадоволені» або «швидше незадоволені» тим, як державні чиновники справляються зі своїми обов’язками.

На запитання: «Якою мірою ви згодні з твердженням, що центральні органи виконавчої влади корумповані, пов’язані із сімейним бізнесом і мафією», — 26% опитаних відповіли «повністю згоден», 45% — «швидше згоден», 10% — «швидше не згоден», 2% — «зовсім не згоден», 17% вагалися з відповіддю.

Дві третини опитаних упевнені, що влада закрита для контролю і не враховує інтереси пересічних громадян, лише 2% опитаних вважають владу відкритою і готовою до співробітництва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі